Сабақ жоспары Күні: Мүғалім: Достарбек Акерке



Дата27.11.2019
өлшемі39,14 Kb.
#52529
түріСабақ
Байланысты:
математика блум таксономиясы 1 сынып

Блум таксаномиясы негізінде құрылған сабақ жоспары

Күні:


Мүғалім: Достарбек Акерке

Пәні: математика


Мектеп:

Сынып:1


Барлығы:

Тақырыбы:

Шамалар және олардың қасиеттері

Оқу мақсаты:



1.1.3.3 –шамалар мәндерін: ұзындық, масса, көлем, уақыт өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар қолдану.




Сабақ мақсаты:




Барлық оқушылар: заттарды массасы, көлемі, ұзындығы және уақыт шамаларын ажырата алады;

Оқуышылардың басым бөлігі: Ұзындық, масса, көлем, уақыт шамалары үшін өлшемдер мен құралдарды таңдап, өлшемдер жүргізе алады;

Кейбір оқушылар: заттардың ұзындығын массасы, көлемі бойынша олардың қасиеттеріне сүйене отырып салыстыра алады;

Бағалау критерийлері:





-заттарды массасы, көлемі, ұзындығы және уақыт шамаларын ажыратады;

-ұзындық, масса, көлем, уақыт шамалары үшін, өлшемдер мен құралдарды таңдап, өлшемдер жүргізеді;

-заттардың ұзындығын, массасы, көлемі бойынша олардың қасиеттеріне сүйене отырып салыстырады;




Оқу мақсатының деңгейлері

Тапсырмалар жүйесі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Нәтижесі

Бағалау

Білім

Шамалардың ортақ қасиеттері туралы білесің.

Ұзындық, масса, көлем-шамалар.



Шамалар ұғымымен таныстырады. Өткен білімдерін қолданып, жаңа тақырыпты ашу мақсатында «тапсырмалы қоржын» әдісі арқылы суреттермен берілген тапсрымаларды орындайды.

«тапсырмалы қоржын » әдісі арқылы қоржын ішіндегі қима қағаздарды алып, тапсырманы орындайды. Яғни, сурет қандай шамаларға байланысты екенін табады.

Оқушылар шамалар ұғымын, масса, көлем , ұзындық ұғымдарын есіне түсіреді.




20

30

40



Түсіну

Суретте берілген сызықтардың ұзындығын өлше.

АВ = ? см

ВС= ? см

МЕ = ? см





Әр өлшем бірліктің мәндерін жазып, олардың өлшем бірліктерін айналдырады.

М-ді см-ге

См-ді м-ге


Оқушылартапсырманы орындайды. Суретте берілген сызықтардың ұзындығын өлшейді. Мәндерін жазып, салыстырады. Өлшем бірліктерін ұсақтап, ірілейді.

Ұзындық, көлем, өлшем бірлік шамаларының ережелерін естеріне түсіндіреді.

См = м


кг= т

м = км





Қолдану

Таразыдағы ? белгісінің орнына қандай заттарды қоюға болады?


Әрбір затты оқушылармен өлшеп көрсетеді.

Таразының екі жағын бірдей қалыпқа түсіріп, бірін кем, бірін артық етіп салыстырып шығады.

Шамаларды қандайқұралмен өлшеу керектігін, массаны қандай құралмен өлшейтінін түсініп, тәжірибе жүргізу.







Талдау

Салыстыр.

Көлемді анықтауға арналған практикалық тапсырма беріледі. Бірдей көлемдегі сусындарды, әртүрлі көлемдердегі ыдыстарға құйып, оларға салыстыру жүргізеді.



Оқушыларға ыдыстардың көлемін анықтауға тапсырма береді.

Бірдей көлемдегі сусындарды, әртүрлі көлемдегі ыдыстарға құйып, өлшейді. Оларды салыстырады.

Шамаларды салыстырып үйренеді.

Балдық бағалау.

Жинақтау

«бинго» ойыны.

Бинго әдісі арқылы тапсырманы орындап, кері байланыс жасайды.



Оқуышлармен кері байланыс жүргізеді.

  • Ұзындықты өлшеу құралы.

  • Масссаны өлшеу құралы.

cм= 2м

3м= см


1км= м

3000км= м

кг= 2т


Үлестірмелі карточкаларда берілген тапсырмаларды орындайды.

Шамалардың белгіленген нақты мәндерімен тапсырмаларды орындайды.

Балдық бағалау.

Бағалау

Барлық сабақ барысында орындаған тапсырмаларына берілген балдарды жинақтайды.

Әр оқушылардағы берілген карточкалардың балдарын есептеп, оқушыларды сол арқылы бағалап шығады.

Оқушылар өздерінің деңгейлерін жинаған балдары арқылы білетін болады.

Оқушылар бағаланады.

30 балл- қанағат-

танарлық


40 балл- орташа

50балл-жоғары





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет