бЕКІТЕМІН:
пЦК жетекшісі
_______ ___________
(ҚОЛЫ) (аты-жөні)
Сабақ жоспары
Курс:
|
1
|
Топ:
|
|
Сабақ нөмірі:
|
|
Пән атауы:
|
Информатика
|
Оқытушы аты-жөні:
|
|
Мамандығы/
Біліктілігі:
|
|
Уақыты:
|
|
Өткізілетін орны:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Microsoft Excel . Формуламен жұмыс
|
Сабақ мақсаты:
| |
Microsoft Excel электронды кестесінде формуламен жұмыс жасай білуді қалыптастыру. Берілген түрлі математикалық формулаларды есептеуді үйрету, сипаттауды үйрету, мәліметтерді пайдаланып, әртүрлі жұмыс әрекеттерін орындауды үйрету
| |
Оқушыларды ізденімпаздыққа, әдептілікке, мақсатшылдыққа тәрбиелеу. Мұқияттылыққа, өз-өзіне сенімді болуға тәрбиелеу, жинақылыққа балу
| |
Болашақ мамандықтарына, сабаққа деген қызығушылықтарын арттыра отырып, білім-білік, ойлау, дағдыларын қалыптастырып дамытады;
|
Сабақ түрі:
|
Зертханалық
|
Сабақ типі:
|
жаңа білімді меңгерту сабағы
|
Оқыту әдістері, тәсілдері, оқыту технологиялары:
|
АКТ, КОТ, жеке оқыту әдісі және интерактивті әдіс
|
Қолданылатын дидактикалық материалдар, техникалық құралдар:
|
Бақылау сұрақтары, Тапсырмалар, Зертханалық жұмыстар Интерактивтік тақта, компьютер,
|
Қолданылатын негізгі әдебиеттер:
1. «Информатикадан 30 сабақ», Бөрібаев, Балапанов
2. «Информатика», М.Байжұманов, Л.Жапсарбаева
3. «Информатика негіздері», Г.Жапарова
4. «Информатика», К.Беркінбаев.
6. «Халықты компьютерлік сауаттылық»» электронды оқу құралы.
|
Қосымша әдебиеттер:
«Информационные технологии», О.Голицына
Бройдо В.Л., Ильина
«Архитектура ЭВМ и систем» 2- е издание
Фейт Синди Д-р
«Архитектура, протоколы, реализация»
А.Г.Медешова
Д.Г.Габдуллаев
«Компьютер архитектурасы»
|
Сабақ барысы
|
Уақыты)
|
Сабақ барысындағы оқытушы іс-әрекеті
|
Сабақ барысындағы студенттің іс-әрекеті
|
Қажетті оқу-ресурстық құралдар
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
І.Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация
|
2 мин
|
- Оқушылармен сәлемдесу;
- Аудитория тазалығын қадағалау;
- Сабаққа қажетті құралдарын тексеру;
- Сабаққа назарларын аударту;
-Сабақтың мақсат-міндетімен таныстыру;
|
- Оқытушымен сәлемдесу;
- Аудиторияны сабаққа дайындау;
- сабаққа дайындық жасау;
- сабаққа назарларын аудару;
|
Компьютер, интерактивті тақта, кітап, дәптер
|
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау (өткен сабақпен байланыс)
|
7 мин
|
- дәптер тексеру(тірек-сызбалар);
- №9.1 зертханалық жұмысты
тексеру;
- сұрақтар:
- Ой шақыру «Құпия сөздің сырын ашу», сұрақ –жауап үш тілде
|
- Оқытушыға дәптерлерін жинап беру;
- №9.1 зертханалық жұмыстарды көрсету;
- бақылау сұрақтарына жауап беру және талдау;
- оқушылар өзара қателерін жөндеу;
|
Слайд, Электронды оқулық
|
ІІІ. Жаңа материалды меңгерту
|
25 мин
|
- оқушылармен жұмыс:
Microsoft Excel бағдарламасын, оның терезесін, негізгі мәзірлерін, стандартты құралдар тақтасын, ондағы батырмалардың қызметтерін, -ұяшықтар мен олардың адрестерін;
ұяшықтарға сілтеме, аралас, салыстырмалы, абсолюттік сілтемелерді, сандармен автотолтыру, прогрессия бойынша толтыру әдістерін түсіндіреді;
- компьютермен жұмыс:
әр түрлі жағдайлар үшін есептер , логикалық формулалар құру;
|
Microsoft Excel бағдарламасын, оның терезесін, негізгі мәзірлерін, стандартты құралдар тақтасын, ондағы батырмалардың қызметтерін, -ұяшықтар мен олардың адрестерін;ұяшықтарға сілтеме, аралас,салыстырмалы, абсолюттік сілтемелерді,сандармен автотолтыру, прогрессия бойынша толтыру әдістерін түсінеді.
|
Слайд, электронды оқулық
|
ІҮ. Білім, іскерлік, дағдыларды қалыптастыруға керекті білімдер
|
33 мин
|
Тапсырмалар және зертханалық жұмыс
|
- Лабораториялық жұмысты орындайды.
- Түсінбеген тұстарын оқытушыдан сұрайды.
- Қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
Зертханалық жұмыс тапсырмалары, оқулық
|
Ү.Білімді бақылау, бағлау
|
13 мин
|
Электронды оқулықтан тапсырмалар;
«Дискуссиялық карта»;
Тест тапсырмалары;
|
Тапсырманы орындайды және тестке жауап береді
|
Электронды оқулық,
VIP TEST бағдарламасы
|
ҮІ. Қорытынды (рефлексия)
|
7 мин
|
Бүгінгі сабақта не түсінікті болды және не түсініксіз болды.
Келер сабақтың қалай өткенін қалайсыздар
|
Оқушылар өтілген сабақ туралы өз ойларын ортаға салады
|
Компьютер, интерактивті тақта, бағдаршам арқылы өз ойларын жеткізеді
|
ҮІІ. Үй тапсырмасын беру
Теориялық тапсырма
Шығармашылық тапсырма
|
3 мин
|
Үй тапсырмасын береді, орындауға нұсқау береді
Теориялық: Microsoft Excel формуламен жұмыс тақырыбына конспект жасап келу;
Практикалық:
Y=n*(x^3+1) функциясын [-2,2] кесіндісінде h=0,2 қадам бойынша кестелеу керек (n=5). Функция мәндері есептелген баған ұяшықтарының соңына мәндердің қосындысы мен арифметиканың орта мәні енгізілсін.
Шығармашылық: Microsoft Excel формуламен жұмыс тақырыбында реферат, СӨЖ.
|
Берілген тапсырмаларды мұқият тыңдап дәптерлеріне жазып алады
|
Интернет материалдар, кітаптар және электронды оқулықтар
|
Студенттердің білім көрсеткіші:
|
|
|
|
|
Оқытушының өзін-өзі бағалауы:
|
|
|
|
|
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:
Sin.kaz электронды оқулығынан 1-7 тапсырмаларды орындау
1-тапсырма. Microsoft Excel бағдарламасының терезесін ашыңыз.
2-тапсырма. Тінтуір көмегімен Excel элементтерін сілтемелерге сәйкес орналастырыңыз.
Достарыңызбен бөлісу: |