Сабақ жоспары Пән математика Топ



бет1/4
Дата13.12.2019
өлшемі148,67 Kb.
#53580
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Сабак №12

_12____ Сабак

Сабақ жоспары

Пән ___математика_______________ Топ ________________

Сабақтың тақырыбы: Көрсеткіштік функция, оның қасиеттері мен графигі

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға көрсеткіштік функция, қасиеттері мен графигін салу, көрсеткіштік функцияның қасиеттерін пайдаланып есептер шығару және графигін салу жолдарын түсіндіру. Көрсеткіштік теңдеулерді, теңсіздіктерді және олардың жүйелерін шешуге үйрету;

Дамытушылық логикалық ой өрісін, кеңістікте ойлану қабілетін, берілген есептердің шығара білу дағдысын қалыптастыру;

Тәрбиелік математика пәніне деген қызығушылығын, есептертерді шығаруға үйрету.

Сабақтың түрлері ___ Жаңа материалды меңгеру сабағы._____________________

Әдіс- тәсілдер ____ түсіндірмелі-практикалық

Материалдар, оқу-әдістемелік әдебиет, аңықтамалық әдебиет 11 сынып Алгебра және анализ бастамалары. Авт. Әбілқасымова А.Е., Бекбоев И., Абдиев А. Лекция №12

Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар Кітап, тақта, бор, оқулық, лекция

Пәнаралық байланыс математика

Сабақ барысы



Сабақ кезеңдері /





Оқытушы іс-әрекеті /





Оқушылар іс-әрекеті /



Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар /

  1. Үйымдастыру-мақсаттық кезені

Ұйымдастыру кезеңі/

Сабақ мақсатын қою/

Оқу жұмысының мотивациясы

Сабақта оқу жұмыстарын ұйымдастыру



Сәлемдесу, студенттерді түгендеу, көңіл күйлерін білу, сабақтың жоспарымен таныстыру

Сәлемдесу, староста сабаққа келмеген студенттерді айту.




2. Операция-танымдық кезеңі

2.1 Үй тапсырмасын тексеру

үй жұмысын тексеру

Үй жұмысын көрсету




2.2 Жаңа материалды белсенді меңгеруге оқушыларды даярлау кезеңі

Өткенді қайталау сұрақтары:

Екі функцияның қосындысының (айырмасының) теоремасын тұжырымдаңыз?

2. Екі функцияның көбейтіндісінің теоремасын тұжырымдаңыз?

3. Екі функцияның қатнасының теоремасын тұжырымдаңыз?



Оқу, пікір алмасу, сұрақ-жауап, ассоциациялар,

Тақта, оқулық, дәптер

2.3 Жаңа білімді меңгеру


Анықтама.'>Анықтама. а санының n-ші дәрежелі түбірі деп n-ші дәрежесі а санының тең болатын b санын айтады.

Мысалы, 8 санының үшінші дәрежелі түбірі 2-ге тең, себебі 23=8, яғни



Анықтама. а санының n-ші дәрежелі арифметикалық түбірі деп дәрежесі а-ға тең теріс а санын айтады.

  • Көбейтіндіден түбір шығару

Мысалы:

  • Бөлшектен түбір шығару

Мысалы:

  • Түбірді дәрежеге шығару

Мысалы:

  • n-ші дәрежелі түбірдің n дәрежесі

Мысалы:

  • Түбірден түбір алу ережесі

Мысалы:


Ауызша, жазбаша сұрақтар қою, жауап беру




2.4 Жаңа білімді бекіту


№180, 181, 185, 186








3. Рефлексивті бағалау кезеңі

3.1 Үй тапсырмасы бойынша мәлімет беру кезені

№183184

Сол есептер бойынша нұсқаулық беру



Есептерді жазып алу

Кітап

3.2 Сабақты қорытындылау


Сұрақ-жауап сұрақтары:

1. Дәреже деген не. ( - деп бірдей сандардың көбейтіндісін айтамыз. (n-рет) )

2. Дәрежелеу деген не. (Берілген санды бірнеше рет көбейтуді айтамыз)

3. Кез келген санның 1 дәрежесі неге тең. (Кез келген санның 1 дәрежесі өзіне тең болады)

4. Кез келген санның 0 дәрежесі неге тең. (Кез келген санның 0дәрежесі 1-ге тең болады)

Сабаққа белсене қатысқан студенттерге баға қою


Жауап беру ауызша







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет