Сабақ жоспары пәні: Математика



Дата23.04.2022
өлшемі168,95 Kb.
#140604
түріСабақ
Байланысты:
Қмж матем (копия)


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пәні: Математика

Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Ережепова Гулжайна




Сынып: 1 «Ж»

Қатысқандар саны: 25

Қатыспағандар саны:0




Сабақ тақырыбы:

Сандарда салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

1.5.1.2** сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану.
1.5.2.3 сандарды қосуды, алуды, салыстыруды ( артық\кем), көрші сандарды, сандық аралықтарды, сандар тізбегін көрсету үшін сандық сәулені қолдану.













Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі
5 мин



Психологиялық дайындық
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
1,2,3 ке саналу арқылы топқа бөліну
Топ басшы сайлау.

Хормен айтады.
1 топ
2 топ
3 топ
Оқу мақсатымен танысады, жұпта, топта талдайды.



Жаңа сабақ

10мин

20 мин



Мұғалімннің сөзі: Заттардың тобын салыстыру өте жеңіл. Екі түрлі заттардың қайсысы кем, қайсысы артық екенін әрқашан да айтып беруге болады. Мысалы: Олжастың 5, Айсұлудың 7 алмасы бар. Яғни Олжастың алмасы Айсұлудың алмасынан кем екені немесе Айсұлудыкі Олжастың алмасынан артық екені түсінікті.
Жазуда екі сәнді салыстыру кезінде кем сөзінің орнына “ <” ; ал артық деген сөздің орнына “ >” белгілері қойылады.
🍎🍎🍎🍎🍎 < 🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎
5 < 7


  1. Тапсырма. Кітаппен жұмыс

Суретте қай заттар артық, қайсысы кем?
Қай заттардың саны тең?

🍎🍎🍎🍎🍎 🍏🍏🍏🍏

🍐🍐🍐🍐 🍑🍑🍑🍑
🍐🍐🍐 🍑🍑🍑

🍒🍒🍒 🍌🍌🍌🍌🍌🍌

Дескриптор:


  1. Оқушылар жемістерге қарап салыстыра бастайды.

  2. Оқушылар суреттегі жемістерді салыстырып, қайсысы артық екенін табады, белгілсін салады.

  3. Оқушылар жемістерді салыстырып, қайсысы кем екенін табады, белгілсін салады.

  4. Оқушылар жемістерді салыстырып, қайсысы тең екенін табады, белгілсін белгілейді.



2. Тапсырма. Жұптық жұмыс
Екі дос өз күнделіктерін ашып, мектепте барлық пәннен бір аптада кімнің бестікті артық алғанын санайды.
Мысалы: Шұғыла: “1,2,3,4,5,6,7” деп санады. Ода 7 бестік бар. Содан кейін Жадыра: “ 1,2,3,4,5,6,7,8,9” деп санады. Жадыра да 9 бестік бар. Түсінікті, Жадыраның Шұғылаға қарағанда бестіктері артық. 9>7

Дескриптор:



  1. Оқушылар жұптарға бірігіп, бестіктерін санайды.

  2. Оларды бір - бірімен салыстырады.

  3. Кімнің бестігі артық екендігін анықтайды.



3. Тапсырма. Топтық жұмыс. Салыстыру ойыны.
1- қатар.

2 - қатар

3 - қатар

Дескриптор:

  • Оқушылар суреттердегі жануарлар сандарын санайды.

  • Оларды бір - бірімен салыстырады.

  • Салыстыру белгілерін орнына қойып орналастырады.




Оқулық пен жұмыс.
Жеке жұмыс

Алмалар


Оқушылар жаңа сабақ пен танысады. Салыстыру ұғымын түсінеді.
“>” ; “<” ; “=” белгілерімен танысады.

Кітаппен жұмыс




4 балл

Жұптық жұмыс

Оқушылардың күнделіктері қажет болады.




3 балл

Топтық жұмыс

Салыстыру ойыны. Оқушылар суреттерді салыстырып, белгісін тауып орналастырады.



3 балл

Сабақтың қорыту.

5 мин

Ойын. Таразыны теңестіреміз!
Ортада таразы болады. Бірінші бөлігіне екі алма қойып, оны немен теңестіреміз дегенге жауап іздейді. Оқушылар өздеріндегі құралдарымен теңестіреді. Олардың салмақтарын анықтап, басқа заттармен салыстырады.



2 балл


























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет