Сабақ жоспары Сабақ: Тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту Математика



Дата22.08.2017
өлшемі117,27 Kb.
#24371
түріСабақ
Оңтүстік Қазақстан облысы

Қазығұрт ауданы

«Қызыл дала» жалпы орта мектеп» КММ

Математика пәні мұғалімі Утеева Бағила

Сынып: 5



Сабақ жоспары


Сабақ:

Тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту

Математика

Күні: 27.01.1

Мұғалімнің есімі: Утеева Бағила

Сынып:5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Сыныптағы оқушылардың кем дегенде 70%-ы 10 минут ішінде тақырып бойынша 3 математикалық формулаларды ұғынып, 3 түрге түрлендіре алады.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Барлық оқушылар жай бөлшектерді көбейтуді меңгереді



Оқушылардың басым бөлігі:

Формуланы дұрыс пайдалана алады және қорыта алады



Кейбір оқушылар:

Түрлі әдістерді қолдана отырып есептерді тез шығарады.



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Теорияға сүйене отырып, есептердің шешімін табалады, логикалық ойлау қабілеттерін дамытады, есептерді шығару қабілеті молаяды.



Негізгі сөздер мен тіркестер:

Формула бойынша жай бөлшектерді көбейте алады



Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Жай бөлшектерді натурал санға көбейту,жай бөлшектерді жай бөлшектерге көбейту, жай бөлшектерді аралас сандарға көбейту.



Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жай бөлшектерді, кері сандарды ажырата алады.



Жетістік критерийлері

  1. Жай бөлшектерді натурал санға көбейте аламын

  2. Жай бөлшектерді аралас санға көбейте аламын.

  3. Жай бөлшектерді жай бөлшекке көбейте аламын.

Алдынғы оқу

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Жоспар

Жоспар-ланған уақыт

Жоспарланған тапсырмалар

Мақсаты

Дереккөз-дер

Сабақтың басы

5минут


5 минут

5 минут


5 минут

5 минут


5 минут

5 минут


7 минут

3 минут


2 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін. Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын орнату. Стикерлер арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу.



  1. Топ «Қосу»

  2. Топ «Азайту»

  3. Топ «Дөңгелек»

Топтардың топбасшыларын сайлап аламын.Оқушыларға бағалау парақшаларын таратамын. Топ басшылары бағалап отырады

«Сен білесің бе ?» Сұрақ-жауап


  1. Жай бөлшектің құрамы

2. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады ?

3. Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады?

4. Жай бөлшектерді қалай қосамыз?

5. Жай бөлшектерді қалай азайтамыз?

  1. Аралас сандарды бұрыс бөлшекке қалай айналдырамыз ?

  2. Аралас сандарды қалай қосамыз ?

  3. Аралас сандарды қалай азайтамыз ?

  4. Көбейтудің қасиеттерін айтыңдар


Диапроекторда сұрақтар жазылып тұрады.

Әр топқа жеке тапсырма беріледі. Әр топта өз топ мүшелерінен сұраққа жауап беретін бір оқушыны таңдайды
«Алтын балық» ойыны





Тақтаға аквариум суреті ілінеді.Суреттің үстіне алтын балықтың суреті бар стикерлер жапсырылады. Әр стикерде тапсырмалар бар.
Тапсырмаларда жай бөлшектерді қосу, азайтуға есептер жазылады
Жаңа сабақты түсіндіру
Оқушыларға тақырыпты оқу тапсырмасы беріледі.Оқушыларға парақтар таратылады. Сол параққа түсінгенін жазады
Мұғалім жаңа тақырыпты слайдтар арқылы

пысықтайды



Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек

а с а · с

---- · --- = -----------

в d в · d

1 мысал

3 5 3 · 5 15

---- · --- = ----------- = --------

8 6 8 · 6 48

Қосымша тақтаға плакат ілінеді

Сергіту сәті «Қара жорға» биі

Оқушылар билейді.


«Кім шапшаң ?» ойыны

Оқулықпен жұмыс . Есеп шығару 1076,1077

Жаттығу

«Түймедақ» ойыны



Оқушылардың қолдарына түймедақтың суреті бар тапсырмалар беоіледі

Сабақ барысында оқушыларды «Светофор әдісімен» бағалау


Кері байланыс

Кәрзеңкеге өз ойларын жазған стикерлерді жапсырады

Үйге тапсырма беру 1080 есеп


Оқушылардың сабаққа қызығушы-лығын ояту.

Үй тапсырмасын қалай орындағанын тексеру.

Шапшаңдыққа тәрбиелеу


Жаңа тақырыптың мазмұнын жан-жақты ашуға үйрету.




«Бүлдір


ген» түрдегі
стикерлер
Слайд

Суреттер


(аквариум суреті, мысықтың суреті)

Плакаттар,

маркерлер

Слайдтар


Кірпі биі

Оқулық

Плакат,

маркер,
Тақтада кәрзеңке суреті


















Қосымша ақпарат









Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?







Оқушылардың жас ерекшелігі мен оқушының қабілетіне қарай тапсырмаларды дайындаймын. Мысалы: жоғары дәрежелі есептер, сұрақтар







Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Қорытынды бағамдау





Тексерілді : (қолы бар) ДТІЖО Егізеков А

Күні: 27.01.2017 ж
Каталог: materialy -> matematika
matematika -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі оңтұстік Қазақстан облысы, Сайрам ауданы
matematika -> Кештің тақырыбы: Қасиетті жеті саны. 8-11 сынып
matematika -> Хаттама №1 Шымкент қаласы. 30. 11. 2015 жыл №85 Х.Әлімжан атындағы жалпы орта мектебі Қатысқандар
matematika -> Сабақ П. Тәжібаева атындағы жалпы орта мектебі
matematika -> Сабақтың тақырыбы: Сандар тізбегі және олардың берілу тәсілдері. Insert тәсілі бойынша
matematika -> Сабақ Тақырыбы: Шеңбердің ұзындығы. Дөңгелектің ауданы. Шар
matematika -> Сабақ тақырыбы: Пифагор теоремасының қолданылуы геометрия 8 сынып Сабақ мақсаты
matematika -> Сабақтың тақырыбы: Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтардың өзара орналасуы
matematika -> Сабақтың тақырыбы : Логарифмдік функция. Логарифмдік функцияның графигі және қасиеттері. ІІ. Сабақтың мақсаты
matematika -> Сабақ Математика пәні мұғалімі : Атабек Ф. Т. №50 мектеп гимназия


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет