Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Смағұл Елубайдың «Жалған дүние» романындағы кейіпкерлер жүйесі
|
Бөлім: Пайым мен парасат
|
«№18 жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
|
Жамалова Арухан Дуйсенбаевна
|
Күні:
|
2.12.2022
|
Сынып: 11 «А»
|
Қатысушылар саны: 22
|
Сабақтың тақырыбы
|
Смағұл Елубайдың «Жалған дүние» романындағы кейіпкерлер әлемі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
11.1.3.1.- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар үшін: жазушының өмірі мен шығармашылығын талдай алады
Көпшілік оқушылар үшін: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсете алады
Кейбір оқушылар үшін: автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын анықтай алады
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау.
«Flippity» ғаламтор қосымшасы арқылы білім алушыларды топқа бөлу
2.Топта жұмыс жасау ережені еске түсіру.
3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады.
|
1. Сыныпты ретке келтіреді, амандасады.
2. Назарларын сабаққа аударып, топқа бірігеді.
1-топ: «Едіге» тобы
2-топ: «Хансұлу» тобы
3-топ: «Үміт» тобы
3. «Шаттық шеңберіне» жиналады
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады
|
Ғаламтор, оқулық, тақта, бор.
«Flippity» ғаламтор қосымшасы
|
Жаңа сабаққа кіріспе
2мин
|
1-тапсырма: «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісіне жиналу арқылы өткен тақырып бойынша, сыртқы шеңбердегі оқушылар ішкі шеңбердегі оқушыларға сұрақтар қояды.
Және де жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылауға ұсынамын.
Сұрақтар:
1.С.Елубай «Жалған дүние» романында қандай өзекті мәселелерді қамтыған?
2. «Жалған дүние» романын оқи отырып, қандай кейіпкерлермен таныстыңыздар?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
|
|