Сабақ жоспары Тақырыбы: Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже тарауын қайталау



бет1/6
Дата22.06.2017
өлшемі1,06 Mb.
#19534
  1   2   3   4   5   6
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі

Атырау облысы Қызылқоға ауданы

Кенбай орта мектебі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы: Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже тарауын қайталау

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 7в

Пән мұғалімі: Изгараева Гулзира Танатбаевна

2015 – 2016 оқу жылы

Бекітемін: _____________________

Пәні

Алгебра

Сағаты

21

Сыныбы

7

Сабақтың тақырыбы:

Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже тарауын қайталау

Сілтеме

А. Әбілқасымова, и. Бекбоев, А. Абдиев, З. Жұмағұлова «Алгебра»7 сынып

Б. Баймұханов, Қ. Базаров «Алгебра» 7сынып

А. Берікұлы «2050/2=1025 тест тапсырмалары» +10 жас


Сабақтың мақсаты

ОМ1. Оқушылардың натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер тақырыптары бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау;

ОМ2. оқушылардың ой – қиялына ерік бере отырып, өз пікірін айтуға, қорытынды шығаруға төселдіру, зейінін дамыту;

ОМ3. оқушылардың белсенділігін арттыру, өз бетімен оқуға тәрбиелеу. Логикалық ойлау қабілетін арттыру


Оқыту нәтижелері

  1. Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелердің қасиеттерін еске түсіреді;

  2. Оларды есептер шығару барысында қолдана білу туралы толық мәлімет алады.

Әдіс – тәсілдер, модульдер

Талантты және жарынды балаларды оқыту. Оқыту және оқу үшін бағалау. Сыни тұрғысынан ойлауға үйрету. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне байлынысты оқыту. Жеке жұмыс. Жұппен жұмыс. Топпен жұмыс.

Дереккөздер

Оқулық, оқушы анықтамалығы, интербелсенді тақта

Тапсырмалар

  1. Үй тапсырмасын тексеру

  2. «Ой қозғау» (Сұрақ - жауап)

  3. «Қызығушылықты ояту» (айналмалы бекет ойыны)

  4. «Ой толғаныс» (Тест жұмысы)

  5. «Ой сергіту» (Сергіту сәті)

  6. «Ой шыңдау» (Оқулықтан деңгейлік есептер шығару)

  7. «Ой қорыту» (логикалық есептер)

  8. Қорытынды

  9. Кері байланыс

Сабақ кезеңдері

Оқыту модульдері мен әдіс - тәсілдері

Мұғалімнің

іс - әрекеті

Оқушының

іс - әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут



Топқа бөлу

Оқушыларды түгендеу, түрлі – түсті қағаздардың артына жазылған цифрлар арқылы оқушылар өз жұптарын тауып «Сағат достар» ойынын ойнау, қағаз артындағы цифрлар арқылы топқа бөліну

Оқушылар топқа бөлінеді, І топ Алғырлар, ІІ топ Жүйріктер, ІІІ топ Тапқырлар, сабақтың мақсатымен танысады.

Интерактивті тақта, түрлі – түсті қағаздар

Слайд №1, №2



Үй тапсырмасын тексеру

2 минут

АКТ

Үй тапсырмасын тексеру

№112 Есептеңдер



  1. (1,7-3,4)0*6,12-3*23=1*6,12-3*8=6,12-24=-17,88






Интерактивті тақтада көрсетілген жауап бойынша бірін – бір тексереді

Интерактивті тақта слайд №6

Ой қозғау

Білу

5 минут

Жеке оқушымен жұмыс

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беру:

  1. Кез – келген санның 0 дәрежесі неге тең? (1 – ге тең)

  1. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту үшін не істейміз? (Негіздері өзгеріссіз қалдырып, дәрежелерін қосамыз)

  1. . Дәрежені дәрежеге шығару қалай орындалады? (Негізін өзгеріссіз қалдырып, дәрежелерін көбейтеміз)

  2. Кез – келген санның 1 дәрежесі неге тең? (Сол санның өзіне тең болады)

  3. Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу үшін не істеміз? (Негіздері өзгеріссіз қалдыры, дәрежелерін азайтамыз)

  4. у=ах2 фунциясының графигін қалай атаймыз? (парабола)

  5. у= ах3 фунциясының графигін қалай атаймыз? (кубтық парабола)

  6. у=к/х фунциясының графигін қалай атаймыз? (гипербола)

Сұрақ жауабын білген оқушылар жеке тұрып жауап беру

Интерактивті тақта

Слайд №8, №9



Қызығушылықты ояту

Түсіну

8 минут

Топпен жұмыс

АКТ


«Айналмалы бекет» ойыны, кабинет ішінде жасырылған тапсырмаларды тұспалдап айту, 3 тапсырма беріледі, қай топ бірінші тапсырманы аяқтаса сол топқа сыйлық беріледі

1 тапсырма. Берілген есептен қате есепті тауып минус таңбасын қой.



1 – топқа:



2 – топқа:



3 – топқа:

2 тапсырма. Сәйкестендіру тесті

1 – топқа: 23 25

52 8

34 216

142 81

63 196

2 – топқа: 34 125

53 729

62 81

93 225

152 36

3 – топқа: 63 16

72 64

52 49

26 25

42 216

3 тапсырма. Кесте толтыру

1 – топқа:


а

5

9

-7

а2-1










2- топқа:

в

2

3

-2

в3-1










3 – топқа:

с

2

3

-1

с2+1













Тапсырманы іздеу, сол тапсырмадағы есептерді бірлесе отырып шығару

Тапсырмалар жазылған парақшалар, сыйлықтар



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет