Сабақ жоспары Тақырып: 4 санын қосу және азайту



Дата25.08.2017
өлшемі39,08 Kb.
#27688
түріСабақ
Ақсу қаласындағы №1 қазақ орта мектебі

Математика пәнінен сабақ жоспары


Тақырып:
4 санын қосу және азайту

Орындаған: Исенова Г.Ж

2012-2013оқу жылы




Тақырып: 4 санын қосу және азайту

Мақсаты:

  1. 4 санын қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру

  2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, оқығанын есте сақтауын іс жүзінде қолдана білуге үйрету, ойын арқылы ойлау қабілеттерін дамыту

  3. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру, пәнаралық байланысты арттырып, ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі

Қайырлы күн досым,

Қайырлы күн болсын.

Сәрсенбі күнгі сабақ

Сәттілікке толсын.

Бүгін сенің алар бағаң

Тек қана бестік болсын.


ІІ Үй жұмысын тексеру

110 бет №2 (сигнальный карточкаларымен жұмыс)


ІІІ Жаңа сабақ

  1. Қайталау

Алдымен геометриялық фигураларды қайталап алу

- Бүгін балалар,сендерге жаңағы сендер айтқан геометриялық фигуралардан құралған мына екі бала келіп отыр. Олардың аттары Асыл, Әсел. Олар сендерді «Циркке» шақыра келіпті.



  1. Мотивация

  • Балалар, «Циркке» барасыңдар ма?

  • «Циркке» кіру үшін бізге билет керек. Ал біздің билетіміз-ол біліміміз. Ендеше, мына тапсырмаларды орындайық:

А) Цирк сөзіне дыбыстық талдау жасау

- Бұл сөзде неше әріп? Неше дыбыс?

Ә) 4 санының құрамын қайталау

3. Негізгі кезең

Сонымен біз Цирктеміз.

1 тапсырма

Ең алдымен аренаға «Зебра» шығады



  • Бұл жануардың үстіндегі жолақшаларды қайдан тағы көрдіңдер? (жолда)

  • Ол нені білдіреді?

Балалрға жолдан өту ережесін айта кету:

Жол тәртібін білейік,

Аман – есен жүрейік!

Орында жол тәртібін,

Жолы болсын әркімнің!

  • Циркте жануарлар жанглерлардың тапсырмаларын орындайды. Зебраға мынадай тапсырма беріпті, бірге орындайық

Санға 4-ті қосу және азайту тәсілдері қарастырылады. Өрнектер дәптерге жазылады.
Пеш үстінде 4 мысық

Пеш қасында 4 мысық

Айтшы сонда барлығы

Болады неше мысық? (8) 4+4


Он қолымда 5 саусақ,

Сол қолымда 4 саусақ

Алақанды ашамыз,

Бесті төртке қосамыз.

Кел санайық ал мұны,

Нешеу болды барлығы? (9) 5+4


Суда алты қаз,

Төбеде төрт қаз

Судың маңында

Айтшы неше қаз? (10) 6+4


Сегіз қарындаштың төртеуін

Досың сұрап алады

Айтшы сонда нешеуі

Өз қолыңда қалады? (4) 8-4


Тал басында тізіліп,

9 жапырақ тұр еді

Жел тұрды да үзіліп,

Ұшып кетті төртеуі.

Тұр әлі де ілініп

Жапырақтың нешеуі? (5) 9-4


Болып еді 10 торғай

Ұшып кетті төрт торғай

Енді талдың басында

Торғай нешеу балақай? (6) 10-4


2 тапсырма

Келесі аренаға қонжық шықты.

Үш сан аттай отырып келесі санға жету (оқулықтағы №3)

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9


0,4 1,5 т.б
3 тапсырма

Жұмбақ жасыру.

Қорықпайды еш аңнан,

Қорқады тек тышқаннан. (Піл)


Пілге тапсырма орындауға көмектесейік

Логикалық есеп


Сергіту сәті
- Балалар міне сендердің алдарыңда зебр, аю, піл шықты. Ал олар қандай жануарлар? (жабайы аңдар)

- Ал, сендер қандай тағы жануарлардың түрін білесіңдер?

- Дұрыс, үй жануарлары. Оларға не жатады?
4 тапсырма

- Ендеше, қараңдар иттер жүгіріп келді.

№4 есепті дәптерге орындау
5 тапсырма

- Циркта аттар да өз өнерлерін көрсетеді

Олар тапсырманы дұрыс орындап па? Түзейік.

4+4=7 10-4=5

2+4=9 8-4=4

5+4=10 9-4=3

- Үй жануарларға не істеу керек?

ІҮ Қорытындылау

Осымен «Цирк» аяқталды.

Сыныпқа оралайық. Асыл мен Әселге рақмет айтайық.



  • Цирк ұнады ма?

  • Несімен ұнады?

  • Онда не істедіңдер?

Ү Үйге тапсырма: 111 бет №1 а),ә)

ҮІ Бағалау: балалар жинаған фишкаларын санайды

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет