Ұзақ мерзімді жоспар:
7.3 физикалық география
Бөлім 3.3 Гидросфера
Күні«____»____________20___ж
Сынып 7
|
Мектеп: №142
Мұғалімнің аты-жөні: Нысангалиева М.К
Қатысқандар:_______________
Қатыспағандар:______________
|
Сабақ тақырыбы
|
§26-27 Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы
|
Оқу мақсаты
|
7.3.3.3 Дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды.
7.3.3.4 Мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушы: Дүниежүзілік мұхиттың жағдайы және оның құрамын топтастырады.
Басым бөлігі: Дүниежүзілік мұхтит бөліктерін түрін ажыратып, салыстыра отырып, географиялық орнын кескін картадан көрсетеді.
Кейбір оқушы: Дүниежүзілік мұхиттың бір-бірінен ерекшеліктерін жоспар бойынша сипаттайды
|
Бағалау критерийі
|
Мұхит суларының географиялық жағдайын анықтай отырып, құрамын сипаттайды.
Мұхит суларын құрамдас бөліктерін жоспар бойынша .
|
Тілдік мақсат, пәндік лексика терминология
|
Алған білімдерін ой елегінен өткізіп жеткізеді.Тақырыпты оқи отырып бір-бірімен ой бөліседі.
Тақырып бойынша дүниежүзілік мұхит теңіздер -шеткі, ішкі, бұғаз, шығанақ мұхиттық науа (шұңғыма) бірлескен оқуда өзара сұрақ қоюда қолданады,
|
Құндылықтарға баулу
|
Мәңгілік ел идеяларын қалыптастыру мақсатында қоршаған ортаны қорғау дүниежүзілік мұхит сулының ластану көздері және оны шешу мәселелерін ұғындыра отырып, рухани адамгершілік құндылықтарын қалыптастыру.
|
Пән аралық байланыс
|
Физика, математика, жаратылыстану.
|
Күтілетін нәтиже
|
Дүниежүзілік мұхитты және оның құрамын топтастыра алады.
Дүниежүзілік мұхтит бөліктерін түрін ажыратып, салыстыра отырып, географиялық орнын кескін картадан көрсете алады
Дүниежүзілік мұхиттың бір-бірінен ерекшелігін анықтап маңыздылығын айта алады.
|
Белсенді оқыту әдістері
|
«Ой қозғау», «Жиксо әдіс», « Ыстық орындық», «Сәйкестендіру кестесі», «Мені тап», « Тест сұрақтарын құрастыру»
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Түсіну, талдау.
|
Саралау әдістері
|
Жеке, жұптық ,топтық жұмыстар
А,В,С деңгейдегі тапсырмалар беру .
Дарынды балалардың қабілеттерін жетілдіру
|
Критералды бағалау
|
Сабақ барысында кезеңдерде қолданылады
|
Дискрипторлар
|
Дүниежүзілік мұхит және оның құрамын сипаттай алады.
Дүниежүзілік мұхтит бөліктерін түрін ажыратып, салыстыра отырып,географиялық орнын кескін картадан көрсете біледі.
Дүниежүзілік мұхиттардың бір-бірінен ерекшелігін анықтап маңыздылығын сипаттай алады.
Дүние жүзілік мұхиттар бөліктерін жоспар бойынша сипаттай алады.
|
Кері байланыс
|
Сабақ бойында сұрақ жауаптар арқылы және сқңында «БББ» әдісі бойынша- кестесін толтырады.
|
Алдыңғы білім
|
Литосфера ,атмосфера қабықтары .
|
АКТ қолдану
|
Интерактивті тақта
|
Ресурстар
|
АКТ, видео көрініс, дүниежүзінің физикалық және мұхиттар картасы,, кескін карта, флипчарт,оқулық, түрлі түсті маркерлер
|