|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру.
Психологиялық ахуал.
Оқушылар болашақта өздерін биотехнолог маман ретінде жаңа бір қолтұқым алуы керек. Ол бір сөйлеммен айтады. "Мен болашақта ............ қолтұқым алдым"
"Терминдер банкі:
Селекция – сұрыптау
Гибридизация – молекулалық будандастыру
Полиплоидия –
Жасанды мутагенез –
Топқа бөлу:
1топ: өсімдіктер селекциясы;
2топ: жануарлар селекциясы;
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
№1 тапсырма
Постермен жұмыс
1топ: "Қазақстандағы өсімдіктерді сұрыптау табыстары"
2топ: "Биязы жүнді және етті бағыттағы қолтұқымдар"
Жұмыстарын қорғайды.
Дескриптор:
қолтұқымдардың пайдалы табыс көзін зерттейді;
ауыл шаруашылығы үшін қолтұқымдардың маңызын түсіндіреді;
биязы жүнді және етті бағыттағы қолтұқымдарды алу тәсілдерін анықтайды;
№2 тапсырма
«Венн» диаграммасы арқылы жасушалық және гендік инженерияның айырмашылығын, ерекшеліктерін жазып, салыстырады.
жасушалық
гендік
Дескриптор:
жасушалық инженериясының ерекшелігін анықтап, жазады;
гендік инженерияның ерекшелігін табады;
диаграмма ортасына ортақ қасиеттерін жазады.
№3 тапсырма
"Серпілген сауал"
Оқушылар доп лақтыру арқылы сауалға жауап береді.
"Малды баға білмеген, пайданы таба білмейді" деп казіргі заман талабына сай пайданың көзі мал шаруашылығына тоқталайық. Бәсекеге қабілетті ұлт болу үшін "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы аясында "Сыбаға", "Алтын асық" жобаларымен бес миллион несие рәсімделген.
Сендерге берілген тапсырма бизнес жоспар жасау.
Дескриптор:
|
|
|
Сабақтың соңы
|
|
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|
"Серпілген сауал“
Оқушыларға доп лақтыру арқылы сауалға жауап береді. Ауыл шаруашылығын дамыту үшін бизнес жоспарын құрады. "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы аясында "Сыбаға", "Алтын асық" жобаларымен бес миллион несиеге оқушылар өз ойларын ашық әрі жылдам ортаға салады.
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?
Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
|
|
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|