Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді сабақ жоспары. 7- бөлім



Дата08.01.2020
өлшемі118,77 Kb.
#55555
Байланысты:
Денсаулық- зор байлық.pptx

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді сабақ жоспары. 7- бөлім:

Денсаулық-зор байлық





Мектеп:Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданы №63

Қаныш Сәтбаев атындағы жалпы орта мектебі



Күні:




Мұғалімнің аты-жөні: Сайдазимова Дилфуза Эргешовна

Сынып: 5

Т2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ас- адамның арқауы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.Т2 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау.

5.А5. берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогке қатысу.

5.ТБ1. мәтіндерден жалпы және жалқы есімдерді ажырата білу,жалғау түрлерін дұрыс жалғау


Бағалау критерийлері

--Мәтінді тыңдап, мағынасын түсінеді;

--нақты ақпаратты анықтайды;

--Берілген сұрақты дұрыс түсінеді,диалогке қатысады

--жалпы, жалқы есімдерді табады, жалғау түрлерін жалғайды

Тілдік мақсат



Оқушылар орындай алады:мәтіннен негізгі ойды анықтайды,диалогке қатысады,берілген сөздерге талдау жасайды(жалғау түрлері бойынша).

Пәнге қатысты сөздер мен сөз тіркестері: денсаулық, тазалық,дәрумен,жаттығу,серуенге шығу,жеміс-жидектер,иммунитет.


Тақырыпқа қатысты термин сөздер:дәрүмен,иммунитет

Диалог құруға,шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Жаттығу жасау, бөлмені желдету,дәрунедерге бай, тазалық сақтау

Талқылауға арналған сұрақтар:

--денсаулық дегенді қалай түсінесің?

---дәрумендердің адам ағзасына қандай пайдасы бар?

---қолайсыз ау-райында жаттығу жасауға бола ма?

Не себепті .......деп ойлайсыз?

Не себепті «Денсаулық-зор байлық» деп ойлайсыздар?

Құндылықтарды дарыту


Өмір бойы білім алуға баулу,құрмет,ынтымақтастыру

Ойлау деңгейлері

Білу,түсіну,қолдану

Пәнаралық байланыстар

Биология,жаратылыстану

Бастапқы білім

Ең үлкен байлық

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин


5-6 мин

Сабақтың ортасы

10 мин

10мин


7 мин

Сабақтың соңы 3 мин

1-2 мин


Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа қатысып отырған оқушыларды түгендеу.

Шаттық шеңбер құру,бір-біріне тілек айту, «құпия сандықша» ойыны арқылы оқушыларды топқа біріктіру



Үй жұмысы

Тапсырма: «Сұрақ жабыстыру» әдісі. Т.Ж

Өткен сабақта берілген тапсырма бойынша топтар бір бірлерінің патраларына сұрақ жабсырып кетеді, топтан бір оқушы тұрып сұраққа жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау: «қошеметтеу» әдісі арқылы бағаланады.

Тыңдалым. «Мағынаны тану» әдісі.мәтінді тыңдау.

Тапсырма 1.Топтық жұмыс. АКТ-дан пайдалану. Оқушыларға I mektep сайтынан «Денсаулық» тақырыбында бейне ролик көрсетіледі.

-оқушылар,сендер фильм не туралы екендігіне түсіндіңдер ме? Ал сіздерге қай сөздер таныс емес?

Оқушылар: иммунитет,жүрек соғысы,дәрумен,

Оқушыларға кірме сөздермен жаңа сөздердің ережесі мен мағынасын тусіндіремін.

Тілімізге басқа тілдерден енген сөздерді КІРМЕ сөздер деп атаймыз. Мысалы: парта, мұғалім, иммунитет,кітап т.б

Тілімізде жаңадан пайда болған сөздерді ЖАҢА НЕМЕСЕ НЕОЛОГИЗМ сөздер деп атаймыз. Мысалы: дәрумен, ұшақ, әуежай т.б

Тапсырма:көрген видеоролик бойынша постер жасау

Дескриптор: видеороликтен кірме сөздерді анықтайды

Кірме сөздерді пайдаланып постер жасайды
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады

Айтылым тапсырмасы.Тапсырма2.топтық жұмыс. Оқушыларға тірек создер беріледі. Сол тірек сөздерді пайдаланып шағын диалог құрастырады.

Тірек сөздер: өте пайдалы, дәрумен, шұғылдану, тазалық,серуендеу,иммунитет

Дескриптор:

Тірек сөздерді пайдаланып шағын диалог құрастырады



ҚБ: «бағдаршам» әдісі.

Тілдік бағдар тапсырмасы:

Тапсырма 3 «кім жылдам» әдісі.

Топтық жұмыс. Берілген мәтіннің ішінен жалпы, жалқы есімдерді табу. Жалғау түрлерін дұрыс жалғау.

Дескриптор: жалпы ,жалқы есімдерді табады,жалғау түрлерін жалғайды.

ҚБ: «бірін-бірі бағалау» әдісі
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек»


Үйге тапсырма: «денсаулық» туралы мақал мәтелдер тауып келу

«Құпия сандықша» ойыны үшін еңбек сабағында

даярланған қорап




Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.Құндылықтармен байланыс.


Барлық және көпшілік оқушылар орындай алады:мәтінді тыңдап,мағынасын түсінеді,жаңа сөздер мен тірек сөздерді анықтайды және синоним,антоним, омонимдерін тауып қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады: жаңа сөздерді қатыстырып 2-3 сөйлем құрастырады.Рөлдерге бөлініп диалогқа қатысады,



«Қошеметтеу», «Бес бармақ», «Бағдаршам», «Бірін-бірі бағалау»

Кері байланыс: «Екі жұлдыз-бір тілек»


Пәнаралық байланыс: дүниетану,өзін-өзі тану.

«Кубизм стратегиясын» қолдануда кубикті бір-біріне лақтырғанда абай болуды ескертемін. Терезеден алшақ тұрып орындуды ұйымдастырамын. Құндылықтар: өмір бойы білім алуға баулу, құрмет, ынтымақтастық.


Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен?

Сабаққа дұрыс саралау жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?



1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет