Курс:
|
3
|
Топтары:
|
СБТ-17
|
Сабақ нөмірі:
|
5
|
Пән атауы:
|
Педиатрия негіздері
|
Оқытушы аты-жөні:
|
С.Абдукаликова
|
Мамандығы/
Біліктілігі:
|
0101000- « Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту»
0101013 – Мектеке дейінгі ұйымдардың тәрбиешісі
|
Уақыты:
|
27.05.20ж
|
Өткізілетін орны:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Балабақшадағы режимдік сәттерге қойылатын гигиеналық талаптар
|
Сабақ мақсаты:
|
|
Балабақшадағы режимдік сәттерге қойылатын гигиеналық талаптарды біледі
|
|
Оқушыларды ұжыммен, топтасып, жұмыс жасай білуге үйрету. Оқушыларды бір-бірінің пікірін тыңдауға, сыйлауға тәрбиелеу. Топта жағымды ахуал қалыптастыру.
|
|
Балалар арасында гигиеналық дағдыларды, салауатты өмір салтын ұстану қағидаларын насихаттайды.
|
Сабақ түрі:
|
Практика
|
Сабақ типі:
|
Білім, білік, дағдыны қалыптастыру
|
Оқыту әдістері, тәсілдері, оқыту технологиялары:
|
Лекция жазу, сұрақ-жауап, блиц сұрақтар, түсіндіру, талдау, баяндау.
|
Қолданылатын дидактикалық материалдар, техникалық құралдар:
|
Пән бойынша оқулықтар
|
Қолданылатын негізгі әдебиеттер:
Ж.Жатқынбаев « Валеология»
64-68 бет
К.А. Святкина; Е.В. Белогорская; Н.П. Кудрявцева «Балалар аурулары»
Қ.Төлеутайұлы
« Денсаулықты сақтай білу де өнер»
|
Қосымша әдебиеттер:
Қ.Төлеутайұлы
« Денсаулықты сақтай білу де өнер»
« Денсаулық» 11.2015жыл
« Денсаулық» 10.2016жыл
« Денсаулық» 01.2017жыл
|
Сабақ барысы
|
Уақыты)
|
Сабақ барысындағы оқытушы іс-әркеті
|
Сабақ барысындағы студенттің іс-әрекеті
|
Қажетті оқу-ресурстық құралдар
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
І.Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация
|
5 мин
|
Мұғалімнің амандасуы
Жоқ оқушыларды түгендеу
оқу-құралдарының дайындығын
кезекшінің жұмысын тексеру
|
Амандасу
оқу-құралдарын дайындау
кезекшілік міндеттерін атқару;
|
|
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау (өткен сабақпен байланыс)
|
20 мин
|
Балабақшаға қойылатын гигиеналық талаптар
|
Үй тапсырмасы бойынша жүргізген жұмыстарына сипаттама береді.
|
|
ІІІ. Жаңа материалды меңгерту
|
30 мин
|
Балабақшадағы режимдік сәттерге қойылатын гигиеналық талаптар
Баланың жас ерекшелігіне сай ақыл-ой, дене және эмоционалды жүктемелерді сонымен қатар толық демалуды қамтитын әрекет түрлерін істей алады.
|
Сабақ барысында:
Балалар арасында гигиеналық дағдыларды, салауатты өмір салтын ұстану қағидаларын насихаттайды.
|
Ж.Жатқынбаев « Валеология»
64-68 бет
К.А. Святкина; Е.В. Белогорская; Н.П. Кудрявцева «Балалар аурулары»
Қ.Төлеутайұлы
« Денсаулықты сақтай білу де өнер»
|
|
3 мин
| |
|
|
ІҮ. Білім, іскерлік, дағдыларды қалыптастыруға керекті білімдер
|
17 мин
|
Түсіндіру әдісі
Негізгі ұғымдар
Анықтамаларды салыстыру
Жаңа тақырыпты меңгеруге қажетті әдебиеттер мен ақпараттар тізімін ұсыну
|
Мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды;
Өз анықтамаларын әдебиеттерде берілген анықтамалармен салыстырады;
|
|
Ү.Білімді бақылау, бағалау
|
5 мин
|
- Оқушыларды топтарға бөлу;
- Топтарды бекіту кезеңінің тапсырмаларымен таныстыру;
Деңгейлік тапсырмалар орындау
|
- Оқушылар топтарға бөлінеді;
1 Балалар арасында салауатты өмір салтын ұстану қағидаларын насихаттайды
2.Деңгейлік тапсырманы орындайды.
|
|
ҮІ. Қорытынды (рефлексия)
|
5 мин
|
- топтардың берген жауаптарын ескеру;
Бекіту сұрақтарын қою
2.. Бағалау
|
- Жаңа тақырып бойынша өз ойларын, пікірлерін айтады;
- бекіту сұрақтарына жауап береді;
|
|
ҮІІ. Үй тапсырмасын беру
|
5 мин
|
Үйге тапсырма береді, орындалу жолын түсіндіреді
|
Үйге берілген тапсырманы жазып алады
Сұрақтар қояды
|
|
Теориялық тапсырма
Шығармашылық тапсырма
|
|
Ж.Жатқынбаев « Валеология»
103-104 бет
К.А. Святкина; Е.В. Белогорская; Н.П. Кудрявцева «Балалар аурулары»
Қ.Төлеутайұлы
« Денсаулықты сақтай білу де өнер»
|
|
|
Студенттердің білім көрсеткіші:
|
|
Білім көрсеткіші өз денгейінде өтті, жақсы жауап берілді
|
|
|
Оқытушының өзін-өзі бағалауы:
|
|
Уй тапсырмасына дайындалып келгені үшін, Жаңа сабақты меңгергені үшін, Оқулықпен жұмыс жасағаны үшін, топтық жұмыста ең бірінші жауап бергені үшін, тест сұрақтарына жауап бергені үшін бағаланды.
|
|
|