Сабақ « Кел танысайық. Сәлем сенің атың кім?»
|
Мектеп:39
|
02.09.16ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Тутунова Л. К.
|
Сынып :2сынып
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты:
|
1.1.1.1. Сөзді зейін қойып тыңдау , түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету(қимыл ,ым –ишараны қолдану ,іс –әрекет жасау)
1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.2.3.1Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау , этика нормаларын сақтап жауап беру)
1.5.1.2.Сөйлеу барысында тәуелдік ж. Мұғалімнің көмегі бойнша қолдану
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Амандасу ,танысу үлгілерінің қарапайым түрлерін қолдана алады .
Оқушылардың көпшілігі орындай алады;
Сабақта үйренген амандасу ,танысу үлгілерін адамның жас ерекшілігіне байланысты орынды қолдана алады .
Кейбір оқушылар орындай алады;
Амандсу үлгілерінің басқа да түрлерін айта алады , амандасу ,танысу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.
|
Алдыңғы оқу: 5мин.
|
Оқушыларды шеңберге тұрғызып басқа ұлттар қалай сәлемдесетінін көрсету.Мысалы :қытай –
нихау: неміс –гутен таг,ағылшын- хеллоу ,гуд монинг(Сәлемді шын жүрекпен айту керек.Бір –біріне жүрек(2түсті жүрек )суретін беріп түрлі сәлем айтады)
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басы 2мин.
|
1(М.к)Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру,түгендеу
Сабақ мақсаттарымен таныстыру
|
Сиқырлы таяқша
доп
суреттер
|
Ортасы
25мин.
Сергіту сәті(аудиовидео)
|
( Мк)1Қазақ тілінде сәлемдесу түрлерімен таныстыру
Сәлем !
Сәлеметсіз бе!
Қайырлы таң !
Сенің атың кім?
Менің атым ....
Сау бол !
Сау болыңыз !
2.Практика жұмыс арқылы тәжірибеден өткізу
(М.ж ж ж)3.Ойын «Танысу шеңбері»
2шеңбер
Танысу үлгісін тыңдау ,қайталау арқылы үйрену .Оқушылар бір –бірімен танысады:-Сәлем ,менің атым Саша!-Сәлеметсің бе,менің атым Аня!Қайырлы таң !- Менің атым Азат!т.б)
4.(Ұ)Кітаппен жұмыс
5.(Жұп) «Сенің атың кім?» танысу ойыны
(Ұж)6. « Рөлдік ойын»- Басқаша амандасып көр .
(бала-бала, балалар –мұғалім,бала-ата, т.б.)
6. (Мж) Өлеңді қайталатып үйрету
7. (МК)Дәптерде жұмыс
|
Сабақтың соңы 3мин
|
Өз .бағалау: қол кимылымен көрсету
Кері.б.Фишка арқылы не жеңіл ,не киын (сәлемдесу ме,танысу ма көрсетеді)
Үй тапсырмасы: Сәлемдсуге үйрену
|
|
Қорытындылау
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе ?Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
|
|
|