Сабақ тақырыбы: Тірек – қимыл жүйесі
Сабақ мақсаты:
білімділдік :Оқушыларға тірек –қимыл жүйесінің маңызын, құрылымын, атқаратын қызметін түсіндіру.
дамытушылық: жалпы білім, білік дағдыларын қалыптастыра отырып, танымдық қасиеттерін дамыту.
тәрбиелілік: сымбаттылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу гигеналық тәрбие беру.
Сабақ түрі: Қайталау
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап
Сабақ көрнекіліктер: Интерактивті тақта, кестелер, қаңқа (адамның) тірек –сызбалар
Сабақ барысы: Ұйымдастыру бөлімі .Амандасу, түгендеу.
І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ Үй тапсырмасының орындалуын тексеру ( тест) жазба жұмысын орындату.
ІІІ Деңгейлік тапсырмалар.
І топ
1. Тірек –қимыл жүйесінің маңызы қандай ?
2. Қаңқа деген не ?
3. Кеуде қуысы қандай сүйектер құрайды.
ІІ топ
1.Ми сауыты қандай сүйектерден тұрады?
2.Сүйектің құрамында қандай заттар болады., қандай қызмет атқарады.
3. Сіңірлер қайда болады, қандай қызмет атқарады.
ІІІ топ
1. Сүйек сынғанда қандай алғашқы көмек көрсету керек.
2. Сүйек сынудың неше түрі бар?
3. Тірек –қимыл жүйесі деп неліктен атады.
ІІІ Бәйге (сұрақ-жауап)
1Тқж не жатады
2.ТҚЖ бөлімдерін атау.
3.Иық белду сүйектерін атау.
4. Қол жіліктерін атап шығу.
5. сүйектердің қандай байланыстары бар.
6.Жамбас сүйегі қандай белдеулерден тұрады.
7. Бассүйектің қандай бөлімдері бар.
8.Бассүйектің қандай бөлімдері бар.
9. Аз қозғалмалы буын түрлері бар.
10 Аяқ жіліктерін атау.
ІV. Скелеттен көрсету.
V Электронды оқулықтан тапсырмалар орындау.
VІ Жедел –жәрдем бекеті.
Екі оқушы шығып адамның аяқ –қолы шыққанда көрсетілетін жәрдемді айтып, көрсету.
VІІ «Тіл өнер», кезеңі
«Тегінде адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады.» Абай
Үйге тапсырма : Тақырыпты қайталау, реферат, бес жолды өлең.
Қорытындылау, оқушыларды бағалау.
( Биология пәнінен 8-сыныпқа арналған ашық сабақ жоспары)
Мұғалімі: Зайнуллина Ж.У.
2015-2016о.ж.
Достарыңызбен бөлісу: |