Сабақ мақсаты: Білімділігі: Бұрыш, оның элементтерімен таныстыру. Бұрышты өлшеу, салу, салыстыру. Бұрыштардың қосындысы мен айырмасын таба білу,есептер шығару дағдысын меңгерту. Оқушылардың
Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, MS
Power Point бағдарламасының көмегімен осы
сабаққа арнайы дайындалған слайдтар
(презентация). Пәнаралық байланыс: Геометрия Сабақтың түрі: Ашық сабақ Сабақтың барысы.1. Ұйымдастыру кезеңі.
1) Сабақтың мақсатымен оқушыларды таныстыру.
2)Сабақты жарыс түрінде өткізу.
Ойын шарты
Сынып Доғал бұрыш және Жазыңқы бұрыш деп 2 топқа бөлінеді. Әр топ өз қалауымен ұпай таңдайды. Егер жауабы дұрыс болса ұпай қосылады. Ойын соңында әр бала ең көп жұмыс жасап, жауапты дұрыс тауып , жинаған ұпайын айтады және сол оқушылар білімі бағаланады.
«Ой қозғау». Жұмбақ 1) Санасаң бір үйде төртеу бар, Қаласаң, аузыңды өртейтін нәр. 2) Балаларды "жазалайтын"фигура? 3) Үшбұрыштың бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш қалады? 4) Бөлменің 4 бұрышы бар. Әр бұрышта бір мысықтан отыр. Әр мысықтың қарсысында 3 мысық отыр. Бөлмеде қанша мысық бар?
5) Нүктеден екі сәуледен, Құрылған айтшы бұл не екен? 6) Бұрышты өлшеуге арналған құрал?
Әр жауапқа 20 ұпай.
Б
ш
"Сөзжұмбақ". 1) Тік бұрыштың жартысы неге тең? 2) Транспортир бұрышты өлшеуге арналған ... 3) Бұрыштың өлшем бірлігі? 4) 1800-қа тең бұрыш қалай аталады? 5) Сүйір бұрыш 900-тан ....
ұ
ы
р
ш
Б
"Пратикалық тапсырма". Әр топтан тақтаға 1 оқушы шығып, көзбен мөлшерлеп 45°-ты сызу керек. Тапсырма орындалғаннан соң, транспортирдің көмегімен бұрыштың градустық өлшемі өлшенеді.