Бисенбай Ақмарал
Алматы облысы, Қарасай ауданы, Шамалған бекеті
Ы. Алтынсарин атындағы орта
мектептің бастауыш сынып мұғалімі
Ақша теңге
Сабақ: математика
|
|
Сынып:
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың мақсаты:
|
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау
|
Ойлау деңгейлері
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Күтілетін нәтижелері
|
Барлық оқушылар: жаңа білімді меңгереді.
|
Кейбірі: алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Көбі: тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
|
Тілдік мақсат
|
|
Бастапқы білім
|
Үлестірмемен жұмыс
|
Қолданылатын әдіс - тәсілдер
|
Суретпен бйынша топпен, жұппен жұмыс
АКТ
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
3 мин.
|
Сәлеметсіздерме
Жүрек жылуымызды алақан арқылы бір – бірімізге береміз.
Сәттілік!!!
|
Шаттық шеңбер
|
Ортасы
|
5 мин.
8 мин.
10 мин.
4 мин.
10 мин.
|
Мағынаны тану
-
Балалар, күнделікті өмірде зат сатып алу үшін, біз қайда барамыз?
-
Не беріп, зат сатып аламыз?
-
Ақша, тенге
-
Демек бүгінгі тақырыбымыз:
-
Ақша, теңге
Видео ролик
Металдан жасалған ақша монета деп аталады.
-
Алдарыңызда әмиян жатыр ішін қараңыздар!
-
Барлық монеталар бірдей ме?
-
Монеталардың қандай белгілеріне қарай салыстыруға болады?
-
Қай монета өлшемі біршама ең кіші?
Монетадағы жазылған сан құнын білдіреді.
-
Құны біршама ең кіші ең жоғары монетаны табыңдар!
1 – тапсырма
(Ж) Монеталарды салыстыр
Бағалау критерийі: Білім алушы
-
Қатар тұрған монеталарды ажыратады.
-
Монеталарды құны бойынша салыстырады.
Дескриптор: Білім алушы
-
Монеталарды салыстырады.
-
Қатар тұрған монеталарды ажырата алды.
2 – тапсырма
(Ж) Шығарып көр
Бағалау критерийі: Білім алушы
-
Сурет бойынша мысал құрастырады.
-
Мысалдың мәнін дұрыс табады.
Дескриптор: Білім алушы
-
Мысал құрастырады.
-
Мәнін дұрыс табады.
3 – тапсырма
(Т) «Дүкен» ойыны
Бағалау критерийі: Білім алушы
-
Ақшаның құнына байланысты заттар сатып алады.
-
Монетаның құнын ажыратады.
Дескриптор: Білім алушы
-
Ақшаның құнына байланысты заттар сатып ала алады.
-
Қайтарымды дұрыс есептейді.
|
АКТ
|
Достарыңызбен бөлісу: |