Сабақ Мектеп жалпы орта білім беретін мектебі



Дата09.10.2023
өлшемі1,49 Mb.
#184292
түріСабақ
Байланысты:
Математика және логика 6 сабақ 10.10 .23 ж




Қысқа мерзімді жоспар

Математика және логика 6 -сабақ

Мектеп

жалпы орта білім беретін мектебі

Бөлім

«БІЛІМ» блогына берілген есептерді шығару

Педагогтің аты-жөні

Нұржанова А

Күні:

10.10.2023ж

Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

№ 6 Жазықтықта фигураларды бейнелеу

Сабақтың мақсаты

оқушыларға жазықтықта фигураларды бейнелей алуға ұмтылдыру, мақсатқа жете алуға жетілдіру, есептер шығара отырып, қатесіз орындауға жетелейді



Сабақтың барысы

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
Өткен тақырыпқа шолу
Өткен сабақты еске түсіру. Әр топтан бір оқушыдан тақтаға шығып тапсырмаларды орындайды.
Нұкте , сәуле, кесінді, сызық, бұрыш, түйық сызық, түйықталмаған қисық сызықтарын тақтада сызып көрсетеді.


«Кім жылдам?» ойыны
- Қосудың компоненттерін ата.
-Азайтудың компоненттерін ата.
-Белгісіз азайғышты қалай табамыз?
-Белгісіз азайтқышты қалай табамыз?
-Белгісіз бірінші қосылғышты қалай табамыз?
- Белгісіз екінші қосылғышты қалай табамыз?
-Құрамында белгісіз айнымалысы бар өрнекті қалай атаймыз?
-Теңдеу мен өрнектің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?



1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

ҚБ.Бағалау «Білім тамшысы»
Әр алған балға бір тамшыны белгілеп отырады







Сабақтың ортасы
15 мин

ФС 1- тапсырма МК. ҰЖ
ОДД: білу, түсіну, қолдану
Тақтада жазық фигуралар көрсетіледі. Бұл фигуралар қалай аталады?
Дөңгелек, үшбұрыш, шаршы тік төртбұрыштар .
Бұл фигуралардан не құрастыруға болады?

Үй құрастыруға тағы басқа жұмыстар құрастыруға да болады.



Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады.
-алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді салыстыра алады;



ҚБ.Бағалау «Білім тамшысы»
Әр алған балға бір тамшыны белгілеп отырады

Дескриптор:
- фигурадан үй құрастырады
- жеңіл машиналар құрастырады

Оқулық дәптер



15 мин

ФС 2- тапсырма МК. ҰЖ
ОДД: білу, түсіну, қолдану
«Кім жылдам?»



М арат берілген шеңбердің ішіне фигура сала бастады. Ол кесінділермен 12 мен 3 және 3 пен 6 нүктелерін қосты.

6 мен 9, 9 бен 12 нүктелерін қосып, осы фигураны салуды аяқта. Қандай фигура шықты?



шеңбер шаршы

бесбұрыш үшбұрыш








ҚБ.Бағалау «Білім тамшысы»
Әр алған балға бір тамшыны белгілеп отырады


Дескриптор:
Жазық фигураларды табады
-сұрақтарға жауап береді




Сабақтың соңы
5 мин

Рефлексия


Рефлексия жасайды.
Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет