Сабақ: Мектеп: Ю. Гагарин атындағы орта мектебі Күні: 28. 01



бет1/2
Дата03.02.2020
өлшемі140,62 Kb.
#57040
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
«Білімсіздің күні қараң»

«Бекітемін»______________________Марданова М.С

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары



« »________________2020ж

САБАҚ:

Мектеп: Ю.Гагарин атындағы орта мектебі

Күні: 28. 01

Мұғалімнің аты-жөні: Салауатова Н

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:14

Қатыспағандар оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

С.Торайғыров «Шәкірт ойы» «Білімсіздің күні қараң»


Оқу бағдарламасына сілтеме

Б/С. 6.3.3.1 шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу


Сабақтың мақсаттары

- Барлығы:кӛркем шығарманы мәнерлеп оқып, біледі, түсінеді.

Кӛпшілігі: кӛркем шығармамен танысу арқылы үзінділерін жаттап, негізгі идеясын анықтайды.

Кейбіреулері: шығарманы отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады


Бағалау критерийлері

шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады

Құндылықтарды дарыту

Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру;

Тәрбие: Отбасы мүшелерін құрметтеу, бауырдың орнын білу, отбасы қадірін түсіну, бауырмалдылық қасиетін дәріптеу.




Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қорлар мен терминдер:

Жанр, лирика, лирикалық кейіпкер.






Пәнаралық байланыс

Тарих, қазақ тілі




АКТ қолдану дағдылары

Осы сабақ барысында оқушылар интербелсенді тақтадан бейне материал тамашалайды, слайд арқылы тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланады.


Жоспарланат ын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды тексеру, назарын сабаққа аудару.

Қызығушылық ояту.

Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, ЖК таныстырылады.




Сабақтың ортасы


1-тапсырма

Қараңғы қазақ көгіне,


Өрмелеп шығып, күн болам! – деген жолдарды қалай түсіндің? Өлеңнің идеясын осы жолдар аша ала ма?

2- тапсырма

Мұздаған елдің жүрегін,


Жылытуға мен кіремін!- деген жолдарға дейін автор қандай ой айтты? Осы жолдардан кейін автор қандай қорытынды ой ұсынды? Жұпта, топта талда.

3- тапсырма

Қазіргі кезде ақын айтқан «надандық теңізі» тартылды ма? Үш дәлел келтіре отырып, ойыңды жаз.



(Мендік пікір)

Оқушылар аталған сөз оралымдарын өз ойларымен жалғастырады.

Мені таңдандырғаны:

Мені күйіндіргені:

Мені ойлантқаны:

Мені қуантқаны:

Мені жұбатқаны:

Мені мойындатқаны:



Тапсырма. Мұғалім сыныпқа ортақ сұрақ қояды:

С.Торайғыровтың «Шығамын тірі болсам адам болып» өлеңіннің сол заман үшін жаңашылдығы болды ма?

Ж.С. Торайғыров өлеңінің өз заманында, қазіргі кездегі жаңашылдығы туралы ойларын жүйелеп, эссе жазады.

Дескриптор.

Білім алушы -әдеби эссе жазады; -тақарыптан ауытқымайды;






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет