«Бекітемін»______________________Марданова М.С
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
« »________________2020ж
САБАҚ:
|
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы орта мектебі
|
Күні: 28. 01
|
Мұғалімнің аты-жөні: Салауатова Н
|
Сынып: 6
|
Қатысқан оқушылар саны:14
Қатыспағандар оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
С.Торайғыров «Шәкірт ойы» «Білімсіздің күні қараң»
|
Оқу бағдарламасына сілтеме
|
Б/С. 6.3.3.1 шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу
|
Сабақтың мақсаттары
|
- Барлығы:кӛркем шығарманы мәнерлеп оқып, біледі, түсінеді.
Кӛпшілігі: кӛркем шығармамен танысу арқылы үзінділерін жаттап, негізгі идеясын анықтайды.
Кейбіреулері: шығарманы отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады
|
Бағалау критерийлері
|
шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру;
Тәрбие: Отбасы мүшелерін құрметтеу, бауырдың орнын білу, отбасы қадірін түсіну, бауырмалдылық қасиетін дәріптеу.
|
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге қатысты сөздік қорлар мен терминдер:
Жанр, лирика, лирикалық кейіпкер.
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, қазақ тілі
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Осы сабақ барысында оқушылар интербелсенді тақтадан бейне материал тамашалайды, слайд арқылы тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланады.
|
Жоспарланат ын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды тексеру, назарын сабаққа аудару.
Қызығушылық ояту.
Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, ЖК таныстырылады.
|
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма
Қараңғы қазақ көгіне,
Өрмелеп шығып, күн болам! – деген жолдарды қалай түсіндің? Өлеңнің идеясын осы жолдар аша ала ма?
2- тапсырма
Мұздаған елдің жүрегін,
Жылытуға мен кіремін!- деген жолдарға дейін автор қандай ой айтты? Осы жолдардан кейін автор қандай қорытынды ой ұсынды? Жұпта, топта талда.
3- тапсырма
Қазіргі кезде ақын айтқан «надандық теңізі» тартылды ма? Үш дәлел келтіре отырып, ойыңды жаз.
(Мендік пікір)
Оқушылар аталған сөз оралымдарын өз ойларымен жалғастырады.
Мені таңдандырғаны:
Мені күйіндіргені:
Мені ойлантқаны:
Мені қуантқаны:
Мені жұбатқаны:
Мені мойындатқаны:
Тапсырма. Мұғалім сыныпқа ортақ сұрақ қояды:
С.Торайғыровтың «Шығамын тірі болсам адам болып» өлеңіннің сол заман үшін жаңашылдығы болды ма?
Ж.С. Торайғыров өлеңінің өз заманында, қазіргі кездегі жаңашылдығы туралы ойларын жүйелеп, эссе жазады.
Дескриптор.
Білім алушы -әдеби эссе жазады; -тақарыптан ауытқымайды;
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |