Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Пән/Сынып:2
|
Дүниетану
|
Күні
|
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Менің отбасым және достарым
|
Сабақтың тақырыбы: №9
|
Қазақстан халқы. Пікір алмасайық!
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты
|
2.3.5.3 Қазақстан халықтары достығының маңыздылығын түсіндіру.
|
Оқу мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Қазақстан халықтары, олардың достығы туралы әңгімелейді.
Көптеген оқушылар: халықтар достығының маңыздылығын талдайды.
Кейбір оқушылар: халықтары достығының маңыздылығын дәлелдеп, қорытынды жасайды.
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезеңдері
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
3минут
|
Басы
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін патриоттық «Достар» әнін тыңдау.
Оқу материалын жариялау:
«Мюссенберг» әдісі.
Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
ралиащнҚазақстанывыыкеаннушәүнпгвпвухалқыжщпдпщ
-Қандай сөздер шықты?
-Қазақстан деген не?
-Халық деп кімдерді айтады?
-Қазақстан халқы туралы не білесің?
- Ендеше бүгінгі сабақта не туралы білетін боламыз?
|
Әнге қосылады.
Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Қазақстан халқы)
|
Мадақтау
|
|
35
минут
|
Ортасы
|
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.
А) Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер.
-Қазақстанда қай халық саны жағынан көп?
-Қазақстанның мемлекеттік тілі қай тіл?
-Не себепті еліміз «Қазақстан Республикасы» деп аталады?
-Не себепті Қазақстанда көп ұлттар мен ұлыстар тұрады?
Ә) «Бейбітшілік пен келісім сарайы /Елорда келбеті» тақырыбындағы шағын бейнежазбаны тамашала.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.
Кейбір оқушыға:
-Халыққа не үшін мемлекеттік тіл қажет деп ойлайсың?
Сергіту сәті:
Біз Отанның гүліміз,
Туған жердің нұрымыз.
Тәуелсіз біздің еліміз,
Қазақстан бай жеріміз.
(Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.
«Ұлттар арасындағы бейбітшілік пен келісім не үшін қажет?» деген тақырыпқа өз ойыңды жаз.
.
|
-Қазақстан халқы туралы әңгімелейді.
-Сұрақтарға жауап береді, өз пікірін білдіреді.
Дескриптор:
-Қазақстан халқы туралы әңгімелейді.
-Сұрақтарға жауап береді, өз пікірін білдіреді.
Өлеңді дауыстап айтады.
Өз ойын жазады.
Дескриптор:
- Ұлттар арасындағы бейбітшілік пен келісім туралы өз ойын жазады
|
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
|
2минут
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.
Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?
Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?
|
Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды.
|
|
|