Сабақ негізделген оқу мақсаттары 2 4 Тыңдарманның назарын аударту Сабақтың мақсаты



Дата06.07.2018
өлшемі70,5 Kb.
#47841
түріСабақ
Жакупова Алмагуль Шайкеновна,

Солтүстік Қазақстан облысы,

Ақжар ауданы,

Талшық орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі
М. Дулатов «Байлық»


Пән: әдебиеттік оқу
Бөлім: Дені саудың – жаны сау

Бөлімше: Дене мүшем сау болсын.


Сынып: 2 Сабақ №: 49

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.2.1.4 Тыңдарманның назарын аударту

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, жазба жұмысын орындайды;

Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпты болжайды, қажетті және мағыналас сөздерді табады;

Кейбір оқушылар: жазушыға еліктеп көркем сөйлей алады, нақты дәлелдер келтіріп жазады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Құндылық

тарды дарыту

Ынтымақтастық, құрмет

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Тілдік мақсат

Байлық – богатство - wealth

Пәнаралық байланыс

дүниетану

Алдыңғы білім

Менің туған елім

Сабақтың жоспары

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


Қызығушылықты ояту: Сыныпты қалыпқа келтіру.

Ой сергек: «Мен үшін байлық - ...»




Сабақтың ортасы

34 минут


Сабақтың аяқталуы

2 минут


Мағынаны ажырату. Ой қозғау

-Байлық деген не? Оған қатысты 5 сөз ойластырыңдар.

Білу «Балалар философиясы» әдісі

-Денсаулыққа қатысты сұрақ құрастырып, бір-бірлеріңе қою.

Мақсатқа сәйкес жетістік критерийін құру.

Түсіну. Оқылым

Мәтінді түсініп оқыңдар. «Байлық» Міржақып Дулатов

Бір жарлы жігіт жас күнінде өзін оқытқан ұстазымен жолығып, өзінің бұл күнде кедей екенін айтып, мұңын шағады. Онымен бірге оқыған серіктерінің көбі бай болып, кейбіреулері жұртқа қадірлі кісі болып кеткенде, өзінің әрқашан көрген күні жоқшылық екенін айтады.

– Қалайша сен өзің айтқандай кедейсің? – дейді ұстазы.

– Сенің денің сау, қол-аяғың аман, жұмысқа жарарлықсың, – және шәкіртінің оң қолын көрсетіп сұрайды:

– Сен мына қолыңды мың сомға кестіруге рұқсат етер ме едің?

– Құдай сақтасын! Он мың сомға да кестірмеспін! – дейді жігіт.

– Қаншаға берер едің жарық дүниені көретұғын қырағы көздеріңді, сақ құлақтарыңды, мықты аяқтарыңды? – дейді ұстаз.

– Мен бұларды дүниенің малына айырбастамас едім, – дейді шәкірт. Сонда ұстаз шәкіртке:

– Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып, жарлымын дейсің? – дейді.



(Ұ) Үштілділік: Байлық – богатство - wealth

Сөздік: сом – теңге шыққанға дейін қолданылған ақшаның аты.



Қолдану. Топтық жұмыс

-Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.



Жетістік критерийі:

-дауыстап, анық оқи алады;

-рөлге бөліп оқи алады;

-тыңдарманның назарын аудара алады.

Бағалау: ЖК бойынша бағалау

Жұптық жұмыс

-Мәтінге сүйеніп, жарлы сөзіне мағынасы жуық сөздерді атаңдар.

-Әңгімеден қандай қорытынды шығаруға болады?

Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы

Жеке жұмыс

-Мәтінге сүйеніп, қажетті сөздерді табыңдар.

... көздерім

... құлақтарым Қандай?

... аяқтарым

Синтез. Ой толғау. Жазылым.

-Денсаулық – зор байлық екендігіне дәлелдер келтіріңдер.

Ү л г і : Денсаулық – зор байлық. Өйткені ... көздерім болмаса, не істер едім?

Жетістік критерийі:

-қажетті сөздерді таба алады;

-пікіріне дәлелдер келіте алады.

Бағалау: ЖК бойынша бағалау

Үй жұмысы (3-4 бет әңгімелеу)


Оқулық 5 бет

Жұмыс дәптері


Кесте



Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия.

-Бүгін мен мәтін арқылы ... түсіндім»



Кері байланыс

Жетістіктер жолағы

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Қабілеті жоғары оқушылар жазушыға еліктеп көркем сөйлей алады, нақты дәлелдер келтіріп жазады.

«Жетістік критерийлері» арқылы

Қазақ тілі құндылықтарды дарыту: ынтымақтастық

Тәрбиелік мәні:әр нәрсенің қадірін білуге тәрбиелеу



Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім жəне неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды



жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет