Сабақ Өзім туралы. Менің мектебім. Сабақтың тақырыбы: Естіп қабылдауын дамыту



Дата25.09.2024
өлшемі403,3 Kb.
#205118
түріСабақ
Байланысты:
қмж 10.09


Қысқа мерзімді жоспар 2-сабақ
Өзім туралы . Менің мектебім. Сабақтың тақырыбы: Естіп қабылдауын дамыту.

Білім беру ұйымының атауы

С.Лапин атындағы №261 орта мектеп

Бөлім:

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту

Психологтің аты-жөні:

Шалаева Жансая

Сынып:



Күні :

10.09.2024




Сабақтың тақырыбы:

Естіп қабылдауын дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.2 ұзақ уақытына қарай (ұзақ-қысқа) сөйлеу тіліне жатпайтын дыбыстарды ажырату

Сабақтың мақсаты

Оқушы істей алады: ұзақ уақытына қарай (ұзақ-қысқа) сөйлеу тіліне жатпайтын дыбыстарды ажыратады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Психологтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Мотивациялық - қозғаушылық
2 мин.

  • Сәлемдесу.Сенің атың кім?

  • Менің атым..........

  • Жазғы демалысың жақсы өтті ме?

  • Қанша ай демалыста болдың?

  • Жазда ауарайы қандай болды?

  • Демалыста не істедің?

  • Демалыс аяқталды, енді біз не істейміз?

  • Дұрыс айтасың, сабақ оқимыз.

  • Бүгін қандай күн?

«Болады - болмайды»
Мақсаты:Себеп – салдарлық байланыстарды қалыптастыру қабілетін дамыту
Нұсқау: «Мен әртүрлі жағдайларды айтып допты лақтырамын, егер осы жағдайлардың болуы мүмкін болса допты қағып аласың да, мүмкін емес жағдайлар болса допты ұстамайсын
Жағдайлар:
1.Мысық тамақ пісірді 8.Әйнек бәтеңке
2.Пойыз ауада ұшып жүр 9.Кастрюльде тамақ тұр
3.Мысық тамақ жегісі келіп отыр 10.Түнде күн шығады
4.Адам ұя тоқыды 11.тауық жем жеді
5.Почташы хат әкелді 12.Бала құйрығын қозғады
6.Қоян мектепке барады 13.Құрылысшы үй тұрғызды
7.Тұздалған алма 14.Мысық тышқанды қуды



Сәлемдесу
Күнделікті сөздерге жауап беру

«Смайлик» әдісі




Сұрақ жауап

Күнделікті сөз планшеті



Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі



Тапсырма. Сөздерді табу



Сөзді есіңде сақта. Жүргізуші балаға 7 қосарлы сөздерді оқиды. Балаға мұқият тыңдау ұсынылады. Бірінші сөзді жүргізуші айтады, бала келесі сөзді есінде сақтап қайталайды. Осылайша қалған сөздерді түгел айтып шығу керек.
көктем – жаңбыр
жаз – күн шықты
аспан – бұлт
жер – шөп
ағаш-алма
тауық-жұмыртқа

Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу.
Мектеп өмірі»
(тыңда-қайтала)
Мектеп
Мұғалім
Парта
Тақта
Мектеп ауласы
Асхана






Сөздерді тыңда – қайтала


Сұрақ -жауап әдісі
Суреттер сөйлейді әдісі
«Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны

Сергіту сәті:



Желкілдеген желменен,
Жел егінді тербеген.
Өсірді оны дихандар,
Тамшылаған терменен.

Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау






Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі



Қорыту.
-Біз бүгін не істедік?
-Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау.

Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау




Динамикасы

Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: ұзақ уақытына қарай (ұзақ-қысқа) сөйлеу тіліне жатпайтын дыбыстарды ажыратады.
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау қабілеті дамыды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет