Мектеп
Мұғалім
Сабақ
|
Песчан №1 жалпы орта білім беру мектебі
Ильясова Алмагүл Бахтиарқызы
7
|
Тақырыбы: Сен не киесің?
7-САБАҚ 1-БӨЛІМ:ӨЗІМ ТУРАЛЫ
|
Күні,айы:23.09.19ж.
|
1-сынып
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны:
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру
1.5.1.3* сөйлеу барысында мұғалімнің қолдауымен етістіктің шақтарын, бұйрық рай, болымды/болымсыз етістікті қолдану
1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялау
|
Сабақ мақсаты
|
Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру
Сөйлеу барысында мұғалімнің қолдауымен етістіктің шақтарын, бұйрық рай, болымды/болымсыз етістікті қолдану
Мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялау
|
Бағалау критерийлері
|
- сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап береді;
-сөйлеу барысында мұғалімнің қолдауымен етістіктің шақтарын, бұйрық рай, болымды/болымсыз етістікті қолданады;
- мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялайды;
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы атты тармағындағы идеялар сабақ барысында ішінара іске асырылады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы
|
Тілдік құзыреттілік Түйе-верблюд
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы(2-5 минут)
|
(Сұрақтарға жауап беріңдер:
1. Ауа райы қандай?
2. Қар қандай түсті?
3. Саған қандай киім ұнайды? Маған көйлек ұнайды.
4. Мектепке сен не киесің? Мен мектепке көйлек, шалбар киемін.
5. Күн суық саған қандай киім керек? Маған күн суық болса жылы киім керек.
6. Саған джинсы ұнай ма? Иә, маған джинсы ұнайды.
- Балалар кәне, тақтадағы тапсырманы тексереміз.
Қараңдар, дұрыс па?
Иә, дұрыс. Жоқ бұл түс, киім емес.Сабақ мақсатымен таныстыру.
|
|
Сабақтың ортасы (6-34 минут)
|
(МК,Ұ), Сөздікпен жұмыс
кию - одевать.
жылы - теплый (- ая, -ое )
құлақшын - шапка
күрте - куртка
етік - сапоги
тон - шуба
қолғап - варежки
жемпір - свитер
1-тапсырма. Суреттер бойынша сөйлемдер құра.
құлақшын
күрте көйлек
тон
костюм
етік жейде
Пальто
2-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып айт.
Күздеа жылы кию керек
Диалогті досыңмен оқы.
- Бұл қай жыл мезгілі?
- Бұл күз.
- Күз айлары қай айлар?
- Күз айлары: қыркүйек, қазан, қараша.
- Күз айының бірінші айы қай ай?
- Күз айының бірінші айы – қыркүйек.
- Күзде не жауады?
- Күзде жаңбыр көпр жауады.
- Жылдың ең суық мезгілін білесің бе?
- Жылдың ең суық мезгілі - қыс.
|
Оқулық
Аудиодиск: 1.2.1 : 1.2.3:
№1жұмыс дәптері
Қосымша тапсырма:1.2.
|
Сабақтың соңы( 35-40мин)
|
Сөйлем құрап үйрен.
1.Тон.
2.Тон киемін.
3.Мен тон киемін.
4.Мен жылы тон киемін.
1.Қолғап.
2.Әдемі қолғап.
3.Әдемі, жылы қолғап.
4.Екі әдемі, жылы қолғап.Ойын: «Сиқырлы қалпақ» егер уақыт қалса бастарына кигізу арқылы а-ның ортасында, соңында, басында келетін сөздер айту.
Балалар, ал мынау не? Киім дүкені туралы әңгімелесейік.
- Сәлем Марина!
- Сәлем Настя!
- Сен қайдан келе жатырсың?
- Мен дүкеннен келе жатырмын.
- Сен не сатып алдың?
- Мен көйлек, қалпақ, сатып алдым.
- Қандай көйлек, көрсет.
Балалар, мен сендерге карточкалар беремін, мұнда берілген сөздерден сөйлем құрамдар.
Киім, бұл, дүкені.
Көйлек, жейде, бар, дүкенінде, киім.
Дүкенде, киім, әдемі, көп.
Шалбар, мен, аламын, сатып.
Сен, аласың, сатып, жейде, қызыл.
1) Көз жұма отырып киімдерді жаздырту
2) Тіл ұстарту. Киімдер жайлы өлеңдер мен тақпақтар айтқызу
3) Ермексаздан киім жасау
Балаларға: тақия, шалбар, бас киім сөздерін анық және дұрыс айтқызу.
Топпен жұмыс
1 топ: Бас киімнің суретін салады
2 топ: Аяқ ким туралы сөздер жазғызып айтқызу
3 топ: Курткаға байланысты сөздер айтқызу. .
|
|
Қосымша ақпарат
|
Қорытындылау
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1.
2.
|
Достарыңызбен бөлісу: |