Пәні:
Биология
|
Сыныбы: 7 күні 26.01.2015 ж
|
Сабақ реті:39
|
Сабақ уақыты:
13.30-14-15
|
Тарау:
|
Желілілер типі
|
Сабақтың тақырыбы
|
Типтің жалпы сипаттамасы.Қандауырша –бассүйексіздер тип тармағының өкілі
|
Сілтеме:
|
Интернет желісі.www.youtube. қызықты зоология
|
Стратегия
|
1.Оқушының биологияға деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау
АТҚ қолдану
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
Оқытуды басқару және көшбасшылық
|
Сабақтың мақсаты:
|
Желілі жануарларға тән белгілерді ажырата білу туралы білімді қалыптастыру
|
Сабақтың міндеттері
|
желілі жануарлардың басқа түрлерін сыртқы құрылысын ажырата білуі
|
Ойлау, есте сақтау қабілеттірін,қойылған сұраққа нақты жауап беруді, өз беттерімен қорытынды жасай білу дағдыларын дамытады
|
Топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық атмосферасын құруға,гигиеналық талаптарды орындауға тәрбиелеу
|
Сабақтың типі
|
Оқушыларға жаңа материалды игерту
|
Сабақтың әдіс-тәсілі
|
БЛУМ таксономиясы бойынша.Талдау, салыстыру, жартылай зерттеушлік.
|
Негізгі түйін
|
Желілі жануарлардың құрылысы
Қандауырша –бассүйексіздер тармағы
Қандауыршаның сыртқы және ішкі құрылысы
|
Табыс критерийлері
|
Желілі жануарларды жіктейді
Қандауырша –бассүйексіздер тармағын сипаттайды
Қандауыршаның сыртқы және ішкі құрылысы анықтайды
|
Күтілетін нәтижесі
(орта мерзімді жоспардан алынады)
|
Оқығанын саналы түсінуге, өз ойын басшылыққа алуға,
ойын білдіруге үйренеді. Білгендерін анықтап,
білмейтіндерін сұрауға әзірленеді. Сабақта салыстыру,
салыстыра отырып топтастыру сияқты процестер жүзеге асады.
Оқушылардың ойлау қабілеті, есте сақтау қабілеттері дамиды.
Алған білімді қолданып тапсырмаларды орындайды.
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім қызметі
|
Оқушы қызметі
|
Ұйымдас
тыру кезеңі
2 минут
|
Оқушыларды түгендеу
|
Келмеген оқушылар туралы мәлімдеу
|
Топқа бөлу. Оқушыларды тақырыпқа байланысты 3 топқа бөлу.Топтың аты,топ басшы, тайм кипер, баяндаушы сайланады, топ ережесі құрылады.
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
Топтың атын баяндайды,
Картаны толтырады
Интер белсенді тақтамен жұмыс
|
Білу
2 мин
|
Бағдарламаланған картанмен жұмыс жасайды.Қандауыршаның тіршілік әрекеті туралы бейне жазба көру
|
бейне жазба көреді
|
Түсіну
10 мин
|
Оқулықпен жұмыс мәтінді пайдалана отырып Кесте толтыру
Желілі
лерге тән белгі
|
Қанда
уырша
|
Қабық
тылар
|
Омыртқасыз жәндіктерге тән белгісі
|
|
|
|
|
|
Картаны толтырады.
|
Қолдану
7мин
|
3 топқа тапсырма:Желілілерге жалпы смпаттама
1.топ.Қандауырша
2.топ.Қабықтылар
3.топ Қандауырша мен қабықтылардың айырмашылығы
|
Интер белсенді тақтада орындайды
|
Сергіту
1 минут
|
Би «Қамажай»
|
Билейді
|
Талдау
10 мин
|
Қандауыршаның сыртқы және ішкі құрылысы туралы сипаттама беру
|
Топ оқушылары жауап береді
|
Синтездеу
5мин
|
Кестеде берілген сұрақтарды сан бойынша сәскесіне жазады
|
Оқушылар желілілерге тән белгілер мен омыртқасыздарға тән белгілерді орнына қойып жазады
|
Бағалау
5мин
|
Қандауырша туралы синквейн құрастыру
|
Синквейн құрастырады
|
Оқушыларды бағалау формативті түрде жүргізіледі 2 мин
|
Бірін-бірі, топты бағалайды
|
Топты бағалайды
|
Үйге тапсырма
1 мин
|
§ 50 оқу Желілі жануарларды жіктеу 238-241 бет оқу «Желілі жануарлардың құрылысы туралы» Эссе жазу
|
Эссе жазады
|