Қысқа мерзімді жоспарлау, орта мерзімді жоспарлаудың негізінде, күнтізбе және пәндік бағдарлама бойынша
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мұғалімнің аты жөні: Анар Темирхановна Орайханова Жұмыс орны: №59 мектеп-гимназия
Мерзімі:_________
Сабақтың реті: 20
Пәні: Биология
Сынып:8
Тарау:
Анализаторлар сезім мүшелері /4 сағат/
Сабақ тақырыбы:
Естудің маңызы. Есту мүшесінің құрылысы мен қызметі. Есту мүшесінің гигиеналық талаптары
Сабақтың мақсаты:
(SMART, орта мерзімді жоспардан алынады)
Естудің маңызын дәлелдейді.Есту мүшесінің құрылысы және қызметімен танысады .Гигиеналық талаптардың маңызын біледі.
Күтілетін нәтиже:
( орта мерзімді жоспардан алынады)
Оқығанын саналы түсінуге, өз ойын басшылыққа алуға, ойын білдіруге үйренеді. Білгендерін анықтап, білмейтіндерін сұрауға әзірленеді. Сабақта салыстыру, салыстыра отырып топтастыру сияқты процестер жүзеге асады. Оқушылардың ойлау қабілеті, есте сақтау қабілеттері дамиды. Алған білімді қолданып тапсырмаларды орындайды.
Табыс критерийлері
Есту мүшесінің құрылысы және қызыметімен танысады.
Гигиеналық талаптардың маңызын біледі
Естудің маңызын анықтайды, дәлелдейді,
Негізгі түйіндер
Есту мүшесінің құрылысы және қызыметі
Гигиеналық талаптар
Естудің маңызы
Пән аралық байланыс
География, адам анатомиясы
Оқулық:
(Білім және Ғылым министрлігі ұсынған)
Биология. Алматы «Мектеп» 2012жыл
Е.Очкур, Л.Аманжолова,Р.Жұмабаева
Сабақтың барысы/мұғалім жазбасы:
Кезеңдер мен уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Формативті
(ОҮБ)
Сум
ма
тивті (ОБ)
Ұйымдастыру:
2 мин
Мұғалім оқушыларды түрлі түс бойынша топқа бөледі. Топ ережесін есіне түсіреді.Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастырады.
Оқушылар топқа бөлінеді
Бір-біріне екі жақсы тілек айтады
Топ атауы бар карточкалар
Білу, түсіну
7 минут
ДЖИГСО - ұжымдық оқыту әдісі. Мақсаты: жалпы мәселені алдымен жұпта сосын ұжымда талқылау.:
Алдымен сынып 3топқа бөлініп отырады – алдымен топта, сосон ұжымда талдайды
Критерий қою арқылы бағалау
-Мәтінді толық меңгеруі
-Өз ойын жеткізуі
оқулық
Қолдану, анализдеу, синтездеу
Кубты қолданып сұрақтар береді:
-маңызы
-құрылысы
-қызметі
-түсіндір
-салыстыр
Кубизм әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.
Жұптасып, топтасып жұмыс істейді,Әр оқушы өз ойларын қосады,бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді
Критерий қою арқылы бағалау
-мәтіннен негізгі ойды жеткізуі
Аты-жөні
Тапсырманы орындауы
баяндауы
белсенділігі
Куб түрлі түсті қағаздар
Бағалау
Тақырып бойынша бір айналым сөйлем айтады
Оқушылар тақырып бойынша бір-бірін қайталамай мәтінді шығады
Бағалау стратегиялары:
Қолдау стратегиясы
Үйге тапсырма
69-72 бет
Мұғалім жазбасы/Рефлексия:
Сабақ мақсатына жетті ме??
Күтілетін нәтиже іске асты ма? Бүгінгі сабақтан оқушы не үйренді ? Сыныптың атмосферасы туралы не айта аласыз?Жоспарланған іс-әректтерге уақытыңыз жетті ме? Не сәтті болды?
Не сәтті болмады?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?