Сабақ реті: Сабақ уақыты: Тарау: Вирустар Сабақтың тақырыбы



Дата08.09.2017
өлшемі42,95 Kb.
#31461
түріСабақ
САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пәні:

Биология

Сыныбы: 6 күні 02-03-04.04.15ж

Сабақ реті:

Сабақ уақыты:


Тарау:

Вирустар

Сабақтың тақырыбы

Тіршіліктің қарапайым формасы ретінде вирустардың құрылыс ерекшеліктері

Сілтеме:

Интернет желісі

Стратегия

1.Оқушының биологияға деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалану

  1. Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер

  2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

  3. Оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау

  4. АТҚ қолдану

  5. Талантты және дарынды балаларды оқыту

  6. Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

  7. Оқытуды басқару және көшбасшылық

Сабақтың мақсаты:

Тіршіліктің қарапайым формасы ретінде вирустардың құрылыс ерекшеліктері туралы білімді қалыптастыруға ықпал жасау

Сабақтың міндеттері

Вирустардың құрылыс ерекшеліктері туралы білім беру

Ойлау, есте сақтау қабілеттірін,қойылған сұраққа нақты жауап беруді, өз беттерімен қорытынды жасай білу дағдыларын дамытады

Топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық атмосферасын құруға,гигиеналық талаптарды орындауды үйренеді

Сабақтың типі

Оқушыларға жаңа материалды игерту

Сабақтың әдіс-тәсілі

СТО.Топтық жұмыс.Талдау, салыстыру, жартылай зерттеушлік.

Негізгі идея

Вирустар дүниесін біледі

Оқыту нәтижесі

Вирустардың құрылысын ажырата алуы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім қызметі

Оқушы қызметі

Ескерту

Ұйымдас

тыру кезеңі

2 минут

Оқушыларды түгендеу

Келмеген оқушылар туралы мәлімдеу




Топқа бөлу. Оқушыларды санау арқылы

Оқушылар 3 топқа бөлінеді




Үй тапсырмасын сұрау 3 минут

Неше орталық бар?

Мәдени өсімдіктердің шыққан орталықтарын ата? Оны тапқан ғалым кім?









Қызығушылықты ояту

Минут

3 минут

Вирус деген не? Оның пайдасы бар ма? Ол қайда кездеседі деп ойлайсындар?

Оқушылар ойларын айта отырып сабақтың тақырыбын ашады




Мағынаны тану

5 минут
10минут
5 минут

6 минут


1.Термин сөздерді дәптерге жазады.


2.Мәтінді оқу .Жигсо стратегиясын пайдаланып түсінгенін топта талқылайды
3.Ой қозғау.Сұрақ қою

1.Жер бетіндегі тірі ағзалар қалай аталады.(анциттер, прокариоттар, эукариоттар) деген не?

2.Жер бетіндегі тірі ағзалардыңбір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?

3.Вирустың құрылысы және пішіндері қандай?

4.Бактериофаг деген не? Түсіндір.

5.Вирус тудыратын ауру түрлерін ата?

6.Иммунитет дегеніміз не?

7.Өсімдіктерде вирустар пайда болса қандай өзгеріске ұшырайды.



термин сөздерді дәптерге жазады


мәтінді оқып, оқушылар топта талдайды
Сұраққа жауап береді




Сергіту

2 минут

Би

билейді




Ой толғау

6 минут

Бір айналым сөйлеу


Бір-бірін қайталамай тақырыпқа байланысты сөйлем айтады




Бағалау

2 минут

Оқушылар өздерін және топты бағалайды

бағалау




Үйге тапсрыма

1 минут

2 парагрофты 10-13 бет оқу

оқу




Каталог: uploads -> doc -> 0549
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0549 -> ТАҚырыбы:Қыс қызықтары. Мақсаттары: Түзету-білімділік
0549 -> Сабақ тақырыбы: Менің сүйікті ісім. Қажет заттар. Мектеп: Пәні: Дүниетану


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет