Қорытынды сабақ
Сабақтың тақырыбы «Асхана»
Сабақтың мақсатты: Оқушыларды ізденімпаздыққа,өз бетінше еңбектенуге,білімдерін тереңдетіп түсулеріне тәрбиелеу
Білімділік: Асхана тақырып бойынша алған білімдерін қорыту. Мәтінді түсініп оқып, сұрақтар бойынша әңгімелеуге, қазақтың асыл мұрасына жататын ұлттық тағамдарымен, оның түрлерін біліп, салт-дәстүр боыйнша сәлемдесу, әңгімелесу, жоралғылары бойынша сөйлесе білуге үйрету. Грамматикалық тапсырмалрды орындау.
Дамытушылық: Білімін, сөздік қорын, ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту. Ауызекі сөйлеу дағдысын қалыптастыру, сауаттылығын жетілдіру.
Тәрбиілік: салт-дәстүрлерін құрметтеп кішікпейілділікке мейрімділікке бауырмашылдыққа қонақжайлыққа тәрбиелеу.
Сабаұтың түрі: қорытынды сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, іздену, сызбамен жұмыс,топтық жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, сызбалар, қима-қағаздар,сөзжұмбақ.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
а) оқушылармен сәлемдесу.
ә) кезекшімен сұхбат
б) сабақтың мақсатын айту.
Қорытынды сабақ болғандықтан ,біз бұл сабақты екі топ ретінде өткіземіз.
Ең алдымен бізге екі топқа бөлунуге қажет.
Сондықтан әр оқушы бір парақтан алып мақалды жинап, оқып,аударып бересіңдер. Оқылған бір мақал ол бір топ болады,ал екінші мақалды оқыған балалар ол екінші топ болады.
1.Арпа ,бидай ас екен,
Алтын, күміс тас екен.
2.Атсыз үй болса да,
Ассыз үй болмайды
Жақсы балалар.Ал енді екі топ боп отырыңыздар.
Әр топ өз лидерін таңдайды,ол бағалау парағына сендердің жауаптарын бағалап отырады.
1.Психологиялық сәт
Қай сөзді таңдайсыз?
Күту
Қорқу
Қуану
Ренжу
Позитивті болу
Балалар,тақтада берілген сөздермен ойланып сөз тіркес немесе сөйлем құрастыру.Бүгінгі сабақтан не күтесіңдер?
1 тапсырма сөзжұмбақты шешу.
Әр топқа сөзжұмбақ беріледі.
1 топ
1.әліппенің бірінші дыбысы,әрпі
2.уақыты білдіретін зат
3.Дәрігерлер киетін ақ киім
4.Үлкендер балаларға айтатын не?
5.Ас атасы не?
6.Ең мейірімді,жанашар,жақын адам.
7.Футбол ойнайтын зат.
8.Өзі тәтті,түсі сары,қызыл,дөңгелек.
Достарыңызбен бөлісу: |