Сабақ: Сынып: 3 Күні: 15. 05. 2013ж Тақырыбы



Дата08.09.2017
өлшемі113,78 Kb.
#31630
Сабақ:

Сынып: 3

Күні: 15.05.2013ж

Тақырыбы: «Қайырымдылық» Мағзұм Сүндетов

Бастауыш сынып мүғалімі: А. Қ. Қошанова

Мақсат-міндеттер:

Білімділік мақсаты: Мәтінді түсініп оқу арқылы ой - өрісін дамыту

Сілтеме: 3 сынып «Әдебиеттік оқу» оқулығы Атамұра,2014ж
Оқыту нәтижесі:

1.Мәтіннің мазмұнын түсінеді.

2.Әрекетті сыни бағалауды үйренеді.

3.Қайырымдылық жасауды үйренеді.



Оқу құралдары: Интербелсенді тақта,суреттер, сөзжұмбақ

Оқыту технологиясы: СТО, АКТ, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. дарынды және талантты оқушылармен жұмыс.

Әдіс-тәсіл: диалогтік оқыту, топтастыру,

Сабақтың жоспары:

І кезең – ұйымдастыру (2 мин)

ІІ кезең – үй тапсырмасын сұрау (10мин)

ІІІ кезең – жаңа тақырыпты меңгеру (25 мин)

а. Ой қозғау (5 мин)

ә. Мағынаны тану (10 мин)

б. Рефлексия (10 мин)



ІV кезең – үйге тапсырма беру (1 мин)

V кезең – бағалау кезеңі (4 мин)

VІ кезең – қорытынды (1 мин)







Әдебиеттік оқу 3 «ә» сынып

Сабақтың тақырыбы:

Мағзұм Сүндетов «Қайырымдылық»

Сабақтың мақсаты:

Мәтінді түсініп оқу арқылы ой - өрісін дамыту



Сілтемелер:

3 сынып «Әдебиеттік оқу» оқулығы Атамұра 2014 ж, интернет көздері

Күтілетін нәтижелер:

1.Мәтіннің мазмұнын түсінеді.

2.Әрекетті сыни бағалауды үйренеді.

3.Қайырымдылық жасауды үйренеді.


Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Ассоциация , топтық жұмыс, жұптық жұмыс, миға шабуыл, диалогтік әдіс, сөзжұмбақ, топтастыру, кластер, кері байланыс

Қолданылатын материалдар:

Қима суреттер, интертақта, слайд, үнтаспа, қосымша тапсырма, автор суреті, «Бес арыс» суреттері, стикерлер, ББҮ кестесі

Оқыту технологиясы:

СТО, АКТ, Оүб және оқуды бағалау. Оқыту ж/е оқудағы жаңа тәсілдер, дарынды және талантты оқушылармен жұмыс.

Сабақтың жоспары:

І кезең – Ұйымдастыру (3 мин)

ІІ кезең – Үй тапсырмасын сұрау (10мин)

ІІІ кезең – Жаңа тақырыпты меңгеру (27мин)

а. Ой қозғау (5 мин)

ә. Мағынаны тану (10 мин)

б. Сергіту сәті (2 мин)

б. Қорытынды(10 мин)

ІV кезең – Үйге тапсырма беру (1 мин)

V кезең – Бағалау кезеңі (3 мин)

VІ кезең – Рефлекция (1 мин)



Кезең

Мұғалім әрекеті

Оқушылар әрекеті мен белсенділігі

І Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі.Мұғалім оқушыларға үш түрлі гүлді таңдату арқылы 3 топқа біріктіреді.


Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі,гүлдерді таңдау арқылы топқа бірігеді.

Оқушылар бір – бірін бағалайды: «өте жақсы», «жақсы», «орташа» (саусақтары арқылы)



ІІ

Үй тапсырмасын сұрау. (10 мин)



.Сұрақ – жауап әдісі бойынша «Торғай» мәтінінің мазмұнын талдау.

-Ақбілекке жазған хаттарын оқыту.



Бір оқушы сұрақты, екінші оқушы жауапты оқиды.

Жазып келген хаттарын оқиды.

Бір – бірін бағалайды.





Ой қозғау: Топтастыру стратегиясы

«Қайырымдылық» сөзінің мағынасын аштыру.




Овал 2


Әр топ «қайырымдылық» сөзінің мағынасын топтастыру арқылы ашады.


Мағынаны тану:

Мағзұм Сүндетов туралы мағлұмат беру.



1.Оқулықпен жұмыс.

Болжау стратегиясы бойынша мәтінді оқып таныстыру.

Тізбектей оқыту.



Сөздік жұмысы.

Жаңа сөздердің мағынасын талдау.

Мәтінді жоспар бойынша бөліктерге бөліп оқыту.

Жоспар:


1-топ

Мұхтар үлгілі оқушы

2-топ

Күшіктің аянышты халі

3-топ

Анасының ризашылығы

Ой толғаныс.

1 – топ:.

Сауалнама сұрақтарына жауап жаздыру.



1. Әлгінде оны мұғалім ___ деп мақтаған.
2. Мені мыналардан ____ өлтіретін болды ғой.
3. Күшікті ______ Мұхтар қуанышты.
4. Анасының жүзі жылып, ______ қарайды.
5. Әрине, әр кез солай _____ бол!
6. Өйтпесіңе сенем, жаным… деп, – ___ бетінен сүйді.
Тәртіпті, таза; құтқарсайшы; құтқарғанына; мейірлене; қайырымды;
баласының.


Оқушылар автор туралы мәлімет алады. Мәтінмен танысады, оқиды.

Дәптерге жаңа сөздерді көшіреді.


Әр топ жоспар бойынша мәтін бөліктерін тауып оқиды, постер қорғайды.

Топ мүшелері сауалнама сұрақтарына жауап жазады.


2 – топ: Венн диаграммасы.

«Торғай» мәтіні мен «Қайырымдылық» мәтініндегі кейіпкерлерді салыстыру, ортақ идеясын табу.



Ақбілек Мұхтар


3 – топ: Венн диаграммасы.

«Торғай» мәтіні мен «Қайырымдылық» мәтініндегі кейіпкерлерді салыстыру, ортақ идеясын табу.



торғай күшік


Оқушылар Ақбілек пен Мұхтарды салыстырады, ортақ идеясы қайырымдылық екенін айтады.

Оқушылар торғай мен күшікті салыстырады, ортақ идеясы аяушылық екенін айтады.



ІV Үй жұмысы

( 1 мин)


1.Мәтінді түсініп оқып, мазмұндау.

2.Мұхтардың орнында болсаң сен не істер едің? Шағын әңгіме жазу.



Оқушылар үй жұмысын жазып алады, түсінбеген сұрақтарды сұрайды.

V Бағалау

( 3 мин)

Мұғалім сабақ барысында топтарды бір – біріне бағалаттырады.

Топтар бір – бірін бағалайды.

VІ Рефлексия

( 1 мин)

Жалпы сабақ қалай өтілгенін «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы анықтаймын.

Стикерлерге тілектерін жазады.


«Екі жұлдыз, бір тілек»


5-конечная звезда 15-конечная звезда 9


Сердце 10



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет