Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән:
|
Қазақ тілі
|
Мұғалімі:
|
Дүйсенова Гүлнұр Мырзағалиқызы
|
Сынып:
|
5 «А»
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
|
8-бөлім: «Адамның сырт келбеті мен мінезі»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
1- сабақ «Сыртқы келбет және тазалық»
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты:
|
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру.
5.Ж.3.Суреттер желісі бойынша әңгіме құрастыру.
5.О6.Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді оқиды, түсінеді және тікелей нұсқаулықтарға сай орындау рәсімдеріне ілеседі.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтінді нақты ақпаратты табу үшін оқиды, таныс және кейбір таныс емес жағдайларда білімін сәтті түрде қолданады, қорытынды жасайды.
|
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтінді аналитикалық тұрғыдан оқиды, жинақы мәтін құрастырады, пайымдайды.
|
Күтілетін нәтиже
|
Адамның сыртқы келбетінің ішкі жан дүниеге терең әсер ететінін,тазалық-денсаулық кепілі екенін түсінеді.
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа білімді меңгерту
|
Құндылықтарға баулу:
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
Қарым-қатынас жасау;
Жауапкершілік;
Денсаулық, тазалық, әдеп нормалары көрсету құндылықтары.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Өзін-өзі тану,әдебиет
|
Қажетті құрал-жабдықтар
|
Интерактивті тақта,тақырыпқа қатысты слайдтар,кестелер
|
Оқыту әдістері
|
Әңгімелесу,түсіндіру,сұрақ-жауап.
|
Дереккөздері
|
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар
|
Тілдік мақсаттары:
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сыртқы келбет, киім, бет әлпеті, шаш үлгісі, жеке гигиена, тазалық, сусабын, тері гигиенасы.
|
Бағалау критерийі:
|
Мәтін мазмұны негізінде маңызды ақпаратты анықтайды.
Оқылым стратегияларын қолданады.
Негізгі ақпараттарды сақтайды.
Жинақы мәтін жазады.
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1.Оқушылармен амандасамын. Тренинг
2.Топқа бөлу «Суреттер» арқылы жүзеге асады (суреттер бөліктерін білім алушылар алады, сәйкес келген сурет бөліктері бойынша топқа бөлінеді).
1 топ- айна суреттері арқылы
2 топ – сабын суреттері арқылы
3-топ-тарақ суреттері арқылы
|
Ғаламтордан алынды
3 түрлі сурет
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың
соңы:
Үй тапсырма-
сын беру:
|
Білу
1-тапсырма (айтылым алдындағы):
|