Сабақ: «Сөз тұлғасы мен сөз құрамы» Мектеп: «Т. Бокин атындағы №41 орта мектебі»



Дата10.03.2017
өлшемі60,32 Kb.
#11211
түріСабақ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Оразаева Адеми Даутакунқызы

Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ: «Сөз тұлғасы мен сөз құрамы»

Мектеп: «Т.Бокин атындағы №41 орта мектебі»

Күні:13.09.16ж

Мұғалімнің есімі: Оразаева А.Д.

СЫНЫП: 6 «Б»

Қатысқандар саны: 20

Қатыспаған

дар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаты

(мақсаттары)

Сөз тұлғасының мәнін анықтайды

Жасалу жолымен танысады. Сөз құрамын ажыратады



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: сөз тұлғасымен танысады, дара және күрделі сөздерді ажыратады





Оқушылардың басым бөлігі: Құрамына қарай бөлінуін анықтайды.


Ерекшеліктерін



Кейбір оқушылар: Сөз тұлғасының мәнін анықтайды. Жасалу жолымен танысады.



Тілдік мақсат

Оқушылар: тапсырыманы орындай алады.... (істей) алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: Сөз тұлғасы,сөз құрамы,дара және күрделі,түбір,қосымша, біріккен сөз,жалғау,жұрнақ.




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




Талқылауға арналған тармақтар; Түбір мен қосымша,дара және күрделі,біріккен сөздер,тіркескен сөздер.




Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?




Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жаттығу орындау кезіндегі тапсырма: Сөздердің құрамын ажырату,ауызша талдау.






Алдыңғы оқу




Жоспар

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Басталуы 14.20-14.25
2.Үй тапсырмасын сұрау:14.25-14.35

Топқа бөлу




1.Психологиялық ахуал ( тілек білдіру)

«Доп лақтыру» әдісі бойынша өткен сабақтарды еске түсіру.

1.Мәтіннің қанша түрі бар?

2.Сөйлеу тіліне қандай мәтін қалай бөлінеді?

3.Ауызша және жазбаша мәтіндердің ортақ белгілері мен өзіндік ерекшелігі қандай? 4.Мәтіннің ең басты бөлігі қалай аталады

5.Мәтін мақсаты мен сөз саптау тәсіліне қарай қаншаға бөлінеді?

6.Баяндау мәтіні дегеніміз не?

7.Сипаттау мәтіні дегеніміз не?

8.Пайымдау мәтіні дегеніміз не?.

Үй тапсырмасын смайликтер арқылы бағалау

Берілген сұрақтарға тез және нақты жауап береді.

А.В.тобы сыни тұрғыда ойлау арқылы сұрақтарға жауап береді

2.Тыңдайды ,жазады.

3.С.тобы сөздерді құрамына қарай ажыратады.


Оқулық, әдістемелік нұсқаулық,

Қазақ тілінен шың кітап





Жаңа сабақ

14.35-14.40

Оқулықпен жұмыс

14.45-14.50

Сергіту сәті

14.50-14.55

Жұптық жұмыс

14.55-15.00

2. АКТ- ны пайдалана отырып сөз тұлғасы жайлы мәлімет беремін.

3.Оқулықпен жұмыс.32-33-жаттығу. (ж.ж.)


4. «Қара жорға» биі
5.Ж.ж Диалог құру. «Адам ақылды болып туа ма, әлде қалыптаса ма?»

Оқушылар жаңа сабақты тыңдайды, жазады көреді.
Оқушылар мысал келтіреді.

















Қорытынды

15.00-15.05.

Рефлексия

Үй тапсырма:




6.Ойды жинақтау мақсатында оқушылар топтық жұмыс барысында сабақты тұжырымдамалық карта арқылы қорытындылайды.
Мадақтау арқылы бағалау

Тапсырма орындауда ынтасыз/ынталы


Мен өз пікірімде қала білдім/
қала алмадым
Менің сабаққа қатысуым көңілімнен шықты/шықпады
Топтық жұмыс ұнады/ұнамады
Өз жауабыма көңілім толады/толмады

Менің айтар ұсынысым бар:

Кері байланыста оқушылар сабақта алған әсерлерін жазады.
Сәтті түскен жер

Ережелерді оқып,5-сұрақтан дайындап келу



.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет