Сабақ: Табиғи радиактивтілік Мектеп: №155 Д. Шыныбеков атындағы орта мектебі



Дата25.08.2017
өлшемі60,11 Kb.
#27380
түріСабақ

САБАҚ: Табиғи радиактивтілік

Мектеп: № 155 Д.Шыныбеков атындағы орта мектебі

Күні: 19.01.2017

Мұғалімнің есімі:Омарова Ақнұр Байтұрсынқызы

СЫНЫП: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Табиғи радиоактивтілік туралы мағлұмат беру, альфа, бета, гамма ыдырауды түсіндіру, өздігінен білім алуға жағдай жасау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Радиоактивтілік туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Альфа, бета, гамма-ыдырау механизмін түсінеді

Кейбір оқушылар:

Есептер шығарады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Негізгі сөздер мен тіркестер: Радиактивті ыдырау, альфа-ыдырау, бета-ыдырау, гамма-ыдырау

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Радиактивті

радиоактивный

radioactive

радиактивтік

радиоактивный

radioactivus

Раlиактивтік ыдырау

Радиоактивный распад

Radioactive decay



Талқылауға арналған тармақтар:

Радиактивті сәуле шығарудың құрылымы қандай және оны қалай анықтаған?

Альфа, бета, гамма-ыдырау деген не?



Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Электрондық және позитрондық -ыдыраулардың айырмашылықтары қандай?

Нейтриноны тіркеудің күрделілігі неде?






Жазылым бойынша ұсыныстар




Анықтама, есептер

Алдыңғы оқу

Табиғи радиактивтік. 9-сынып 8-тарау

Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

6 мин


1 мин


5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

2.Топқа бөлу. Альфа, бета, гамма 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасы. Серпілген сауалдар

1.Ядролық күш деген не?

2.Ядролық күштердің қандай қасиеттері бар?

3.Массалар ақауы деген не?

4.Массалар ақауын есептеу формуласы

5.Ядроның байланыс энергиясы деген не?

6.Формуласы

7.Меншікті байланыс энергиясы деген не?

8.Формуласы

9.Киелі сан деген не?

10.Қосарланған киелі санды ядроларды ата
Бағалау. Әр дұрыс жауапқа бір ұпай


Парақшалар

жетондар


Ортасы

35 мин



5 мин

5 мин


3 мин

12 мин


10 мин

Ой қозғау! Еске түсір!

Слайд бойынша сұрақтарға жауап

Топтық жұмыс. «Ойлан, бірік, бөліс " әдісі.

Тақырыпты жеке оқу

Топта талдау

І топ- альфа-ыдырау

ІІ топ –бета-ыдырау

ІІІ топ-гамма –ыдырау

Постер қорғау
Жұптық жұмыс.Кім жылдам ? Есептер шығару

І жұп: 36,1 есеп, 36,7 есеп

ІІ жұп: 36,2 есеп, 36,8 есеп

ІІІ жұп: 36,3 есеп, 36,9 есеп

ІҮ жұп 36,4 есеп, 36,7 есеп

Ү жұп: 36.5 есеп, 36,8 есеп

ҮІ жұп 36.6 есеп, 36,9 есеп

Компьютер, электронды оқулық


Плакат, маркер, стикерлер


Соңы

4 мин


3 мин

1 мин



Кері байланыс. Не білдім? Не қиын болды? Ауызша

Бағалау
Бағалау парағы



Аты-жөні

Үй тапсырмасы

Әр дұрыс жауапқа бір ұпай



Топтық жұмыс


Жұптық жұмыс

Кім жылдам?



Бағасы

10 ұпайдан жоғары-«5»

6-9 ұпай-«4»

3-5 ұпай-«3»

































































Бағалау парағы



Каталог: uploads -> doc -> 078d
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
078d -> Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдерінің ұлттық тағамдарды дайындаудағы маңызы.. Мақсаты
078d -> Ххі ғасыр көшбасшысы (интеллектуалдық ойын) Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет