Сабақ тақырыбы : Векторларды қосу және оның қасиеттері Мектеп : «№2 Ақсуат орта мектебі» кмм



Дата13.02.2017
өлшемі38,81 Kb.
#9397
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ тақырыбы: Векторларды қосу және оның қасиеттері

Мектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ

Күні: 23.09.2015

Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р.

Сынып : 9 «б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:





Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

Оқушылар векторларды қосудың үшбұрыш және параллелограмм ережелерімен танысып, векторларды қосудың қасиеттерін меңгереді

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар:Екі вектордың қосындысын екі түрлі тәсілмен сала алады

2. Оқушылардың басым бөлігі. Есептер шығарғанда векторларды қосудың қасиеттерін қолдана алады

3. Кейбір оқушылар: Векторларды қосуды координаталары бойынша таба алады



Тілдік мақсаты:

Оқушылар векторларды қосу ережелерін айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:үшбұрыш ережесі, параллелограмм ережесі, координаталары бойынша қосу, қосудың коммутативтілігі, қосудың ассоциативтілігі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:оқушылар векторларды қосудың ережелерін математикалық тілмен талдап бере алады.

Алдыңғы оқу

Вектор ұғымы, векторлардың теңдігі, қасиеттері, вектордың ұзындығы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Бағалау

Ресурстар

Басталуы:

3 мин


3 мин


Амандасу, сыныпты түгендеу

Шаттық шеңбері

Пазл әдісі арқылы 2 топқа бөлу

«Карта» әдісімен үй жұмысын тексеру



Бағалау парағына



журнал

2 пазл


Оқушылардың үйден дайындап әкелген картаға жазылған сұрақ-жауаптар

Ортасы:


Оқушыларға векторларды қосу ұғымын интернеттегі бейнесабақтар бөлімінен тауып түсініп келу тапсырылған . Сол бойынша дайындалып келген оқушылар жұмыстарын көрсетеді

Мұғалім жетіспеген жерлерін толықтырады

Сергіту сәті
Есептер шығарту.

«6х6х6»әдісі бойынша І топ:№20а

ІІ топ: №21а есептерді топтарында талдап шығарады, топ мүшелерінің шешімімен 1 оқушы келесі топқа түсіндіреді

«Ұшақ» әдісі бойынша бір топ екінші топқа есеп дайындап жібереді. Есепті шығарып екінші топқа қайтарады



Жиынтық баға

Фишкалар арқылы

Топтар бірін-бірі«қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды.

Оқушылар өздерінің түсінгендіктерін «Смайлик» әдісі арқылы білдіреді



Оқушының интернеттен дайындап әкелген жұмысы
Слайд 1

«қызыл өрік» сергіту жаттығулары

Оқулық 24бет

Оқушылардың дайындаған есептері




Аяқталуы

1 мин

5мин

2 мин

1)Үйге тапсырма беру:§4 №20ә;21ә

2) «Серпілген сұрақтар»әдісі арқ сабақты қорытындылау,бағалау

3)Кері байланыс «Даналық ағашы»

Кесте арқылы қорытынды баға қойылады



Оқулық

стикерлер



Рефлексия






Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім:



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет