Пән: Көркем еңбек
Қысқы мерзімді жоспар бөлімі:
Сәндік қолданбалы өнер
|
Мектеп: Абай атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын орта мектеп - интернат
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты - жөні:
Алимханова Көркем Бақытқызы
|
Сынып: 8 а,ә,б,в
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Агротехнологияның дамуындағы ғылымның рөлі (өздігінен ізденіс зерттеулері)
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.2.5.1- Ауылшаруашылық өндірісінің дамуындағы әдіс-тәсілдерді талқылау және бағалау.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Ауылшаруашылығының дамуын білу.
Көптеген оқушылар: Тұрмыстық техника мен электр жабдықтарының эстетикалық, эргономикалық
және эксплуатациялық сапаларын салыстру мен бағалау, зерделеу.
Кейбір оқушылар: Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше
таңдаған ақпарат көздерін қолдану,көрсету.
|
Бағалау критерийлері
|
Агротехниканың, түрлерін тарихын және
мәдениетін біледі. Агротехниканың өнерін,
ауылшаруашылық түрлерінің
орындалу техникасын үйреніп,туындыларының
ерекшеліктерін айтады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Дизайн /design/
|
Құндылықтарға баулу
|
"Мәңгілік ел" -
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Биология,сызу.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта, ноутбук
|
Алдыңғы білім
|
Агротехнологияның түрлерін біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал -1 минут
"Қара жорға" биі арқылы көңілін көтеріп, белсенділігін аттыру.
Топтасу - 1 минут
"Бағдаршам " әдісі
Алдыңғы білімді қайталау - 3 минут
|
Видео
Түрлі түсті қағаз
Қызыл
Сары
Жасыл
Тақта
|
Сабақтың ортасы
|
"Агротехнология ауылшаруашылық дамуын орындалу техникасы мен материалдарын зерделеу" атты тақырыпқа тапсырмалар беріледі.
Тапсырма - 20 минут
Агротехнологияның (постер немесе таныстырылым) арқылы көрсетіңіз.
Мысалы:
Дескриптор
Білім алушы
- тұрмыстық заттың бірін атайды;
- шығу тарихын анықтайды;
- ерекшеліктерін анықтайды.
"Ауыз екібаға"әдісі
(топтар бірін - бірі бағалайды)
2 тапсырма: 10 минут
Бағалау критерийі
Білім алушы
• Конструкциялық, табиғи, жасанды материалдар мен
әдістері негізінде таңдаған объекті жобасын жасайды
Ойлау дағдыларының деңгейі
Қолдану
- қолданатын материалын анықтайды;
- топырақтың ерекшелігін анықтайды;
"Ыстық орындық" әдісі
|
суреттер
плакаттар
карандаштар
қайшы
маркер
Сурет
|
Сабақтың соңы
Рефлекция
|
Үйге тапсырма: 5 минут
Жұмысты аяқтау
Бағалау: Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Кері байланыс:
"Көңілді паровоз"
Оқушылар сабақ бойында өзіне ұнаған, қызықтырған сәттерін жазып, тақтаға барып, қолындағы стикерді жабыстырады.
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату (топтар бірін - бірі бағалайды)
|
"Көңілді паровоз"
Стикер
(түрлі түсті стикер)
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
|
рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өзпікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Достарыңызбен бөлісу: |