Сабақ тақырыбы Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу



бет1/3
Дата23.02.2020
өлшемі32,99 Kb.
#58856
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6.3А бөлім: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу



Күні: 21.01.20

Сынып: 6 «А», «Ә»

Мектеп: №27 ОМГ

Мұғалім: Капалова Н.Б.

Қатыспағандар саны: Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.2.2.4

түріндегі теңдеулерді шешу, мұндағы a және b – рационал сандар.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешуде координаталық түзудегі нүктелердің арақашықтығын пайдаланады;

Басым көпшілігі: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешуде санның модулінің анықтамасының формуласын пайдаланады; есептеулерде санның модулінің қасиеттерін пайдаланады;

Кейбірі: Бір айнымалысы бар теңдеудің қасиеттерін біледі; бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді.

Бағалау критерийі

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген сызықтық теңдеуді шешу тәсілдерін біледі және қолданады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • теңдеулердің қасиеттерін қолдана отырып, теңдеулердің шешіміне түсінік береді;

  • модуль анықтамасын ауызша тұжырымдайды;

Терминология: модуль, теңдеу, бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу, ұқсас қосылғыштар, т.с.с.

Диалогқа қажетті сөз тіркестері:



  1. Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не?

  2. Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеуді қалай шешуге болады?

Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік. Құрмет.

Бастапқы білім

Оң сандар және теріс сандар. Координаалық түзу. Қарама-қарсы сандар. Рационал сандар. Санның модулінің анықтамасы. Модулдің геометриялық мағынасы. Сызықтық теңдеу.

Сабақ жоспары


Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(10 минут)




- Оқушылармен сәлемдесу; Шаттық шеңбері.

- Жұпқа бөлу: қағаз қиындыларында жазылған санның модулін дұрыс табу арқылы оқушылар жұптарға бөлініп отырады.



























- Жұптағы оқушылар дәптерлерін алмастыру арқылы ұсынылған дайын жауаптарды қолданып бір-бірінің үй жұмысын тексеріп, комментарий жазу арқылы бір-бірін бағалайды.



№870

1)









Жауабы:



2)









Жауабы:



3)









Жауабы:



4)

29









Жауабы:










Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет