Сабақ тақырыбы «Қан мен тер» үздік роман-үздік фильм Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата20.12.2023
өлшемі76,44 Kb.
#198205
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ 23-сабақ


Қысқамерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:5.Мұхит - тіршілік мекені Әбдіжәміл Нұрпейісов « Қан мен тер »

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақ тақырыбы

«Қан мен тер» үздік роман-үздік фильм

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

Оқылым
10.3.2.1. Ғылыми –көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндердің (баспасөз парағы) құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін талдау

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: Көркем әдебиет стилін ажырата алады

Тілдік мақсаттар

Роман,көркем сөз, көркемдеуіш құралдар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады.
3. Оқушыларды топтарға біріктіру.

Ойқозғау.
Оқушыларға сұрақ қояды

  1. Әбдіжамал Нұрпейісов кім?

  2. Қандай шығармаларын білесің?

  3. «Қан мен тер» романы не туралы?

Бір-біріне жылы лебіз айтады. Күндеріне сәттілік тілейді

Үй тапсырмасын еске түсіріп, кезекпен үй жұмысын айтады


Сұрақтарға жауап береді

Қолпаштау




Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



Жеке тапсырма

Оқушыларға «Қан мен тер» романы туралы түсірілген қысқаметражды фильммен таныстырады. Экраннан көрсетеді


Әр оқушының өзінің ойын еркін айтуға баулиды
Жұптық жұмыс
Тапсырмаларды жұбымен орындауға ахуал жасайды

Айтылым
Мәтіндегі ойға өз көзқарасын еркін білдіруге жағдай жасайды




Жазылым.Тыңдалым


Мәтінді тыңда, сұрақтарға жауап жаз


Әр оқушыдан кері байланыс алады

Тыңдалым

Қысқаметражды фильмді көріп, ой түйеді




Оқылым.Жазылым
7-тапсырма
Мәтінді оқы. Мағыналық бөліктерге бөл, жаз
Айтылым

8-тапсырма


Сұрақтарға жауап бер.

  1. Мәтінде қай тарихи оқиға суреттелген?

  2. Атаман Дутов, Дьяков қандай кейіпкерлер?



Жазылым.
9-тапсырма

Зықысы кету, көз аларту, көкірегіне түю т.б сөздерді қолданып сөйлем құрап жаз


Жазылым.
11-тапсырма


Жақша ішіндегі сөздерді қажетті тұлғасына қойып жаз


Жазылым

12-тапсырма


Мәтінді бойынша тезис жаз


Айтылым

Мәтіндегі сөйлемге 3


Түрлі нұсқада сұрақ қой



  1. Бүгіне не үйрендің?

  2. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?

  3. Келесі сабақта қандай мәселеге назар аудару керек?




«Бас бармақ»



Дескриптор Білім алушы:
-қазақ тіліне тән дыбыстарға көңіл аударып мәтінді оқиды − дұрыс сұрақ құрастыра алады, - тілдік нормаларды сақтайды

Өз-өзіңді бағала!
Дескриптор:_-_мәтінді_тыңдап,_сұрақтарға_дұрыс_жауап_береді.___Өзара_бағалау:_«Өте_жақсы»,_«Жақсы»,_«Талпын»___Дескриптор'>Дескриптор:
- мәтінді тыңдап, сұрақтарға дұрыс жауап береді.


Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»


Дескриптор:
- тыңдалым мәтіннің мазмұны бойынша суреттерді дұрыс құрастырады.

Дескриптор: – диалог құрайды – сұрақ қояды -сұрақтарға жауап бере алады.

«Бас бармақ»




Дескриптор:
-Тақырып бойынша мәтін құрастырады (4-5 сөйлем).
-Тақырып бойынша сөздерді дұрыс қолданады.
-Сөздерді дұрыс байланыстырады.

Оқулық 136- бет
сөздік
слайд


Слайд
Оқулық
136- бет

Оқулық
137- бет
слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру :137-б. 14-тапсырма (жазбаша)




Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет