|
Мектеп: Фариза Оңғарсынова атындағы орта мектеп
|
Күні: 13.09.2022
|
Мұғалімнің аты-жөні: Губашева О.
|
Сынып: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Ақпаратты іздеу үшін браузерді қолдану
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану.
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар...
Арнайы сұраулар арқылы ақпаратты іздеп табады;
Компьютерлік программалардың міндетін тұжырымдайды.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
4 мин
6 мин
|
Ұйымдастыру кезені
Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Әрбір оқушы бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудырады.
Миға шабуыл.
Экран бетіне атақты тұлғалардың суретін шығару.
Экран бетінде кім бейнеленген?
Осы тұлғалар туралы не білесіз?
Жұптық жұмыс.
Оқушылар жұптасып атақты тұлғалар туралы білгендерімен бөліседі.
Компьютер арқылы ақпаратты алай алуға болады?
2 Мақсатты тұжырымдау
Оқушылармен бірлесе отырып сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдау. Қолдау ретінде тақтаға кесте арқылы негізгі сұрақтарды жазып қоюға болады:
Нені оқып білеміз?
|
Не арқылы іздейміз?
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
3 мин
3 мин
|
Тақырып бойынша танымдық қызығушылықты қолдау және дамыту.
Бірлесе отырып он-лайн режимде бейне қарау
«Интернеттен ақпаратты іздеу тәсілдері».
«Дұрыс немесе бұрыс»- ойыны.
Оқушылар кеспе қағаз арқылы дұрыс және бұрыс жауаптарды белгілеу қажет.
Кеспе қағаздарымен алмасып экран бетіне шығарылған жауап арқылы тексереді.
Жаңа тақырып
Ақпаратты іздеуге арналған программа қалай аталады?
Браузер дегеніміз не?
Кен таралған браузерлерге мысал келтіріңіз.
Көрсетілім
Балаларға арналған Гогуль браузерімен таныстыру.
4. Сергіту сәті
Әуен қосып, мұғалім оқушылармен бірлесіп көз талмауына арналған жаттығулар өткізеді.
5. Практикалық жұмыс
Оқушылар компьютермен жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік ережелеріне нұсқама алады.
Оқушылар практикалық тапсырманың шартын талқылауға кіріседі:
1 тапсырма
Тақтада бейнеленген атақты тұлғалар туралы мәлімет қарастыру.
Қай жылы туылған?
Қай елді мекенде туылған?
2* Тапсырма: Қазақстан Республикасының тұнғыш Президентінің мұражайы туралы ақпарат табыныз. Мұражайдың жұмыс кестесі мен мекен жайын білу үшін іздеу жолына қандай сұрақ еңгізу керек?
Тапсырманың нәтижесіне жету үшін дескрипторлар тұжырымдайды. Тұтас әңгіме құрады.
Дескрипторлар үлгісі:
Ақпаратты іздеу критерийлері тұжырымдалдый;
Ғаламторда жұмыс жасау кезінде дұрыстайтын программа қолданды.
Әр түрлі браузерлерге мысал келтіреді.
Оқушылар практикалық тапсырманы орындауға кіріседі.
Дескрипторлар арқылы бірін бірі бағалау.
Алдын ала дайындалған дескрипторлар арқылы оқушылар жұптасып бір-бірін бағалайды.
|
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/internetten-aqparatty-izdeu-tasilderi
|
Сабақтың соңы
38-40 минут
|
Рефлексия
«Әңгіме» тәсілі
Бүгін біздер… орындадық
Бізге… ұнады
Бізде …өте жақсы шықты
Әзірше бізге … қиындық туғызды
|
|