Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
|
Мектеп: №75ЖББМ
Мұғалімнің аты-жөні : Кеңесбекова Қ.Қ.
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
|
Күні:21.02.2020
|
Сынып: 5 «В»
|
Сабақ тақырыбы
|
Аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер
|
Оқу мақсаттары
|
5.1.3.1 Тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну.
5.2.6.1 Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау.
5.5.1.7 жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу
|
Сабақ мақсаттары
|
Қазақ тіліндегі нақты хабарламалар арқылы оқушыларға аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер жайлы ақпарат беру
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақша аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер жайлы ақпарат береді.
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділерді сипаттайды, қосымша мәліметтер береді.
Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды.Тірек сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастыра алады. Тірек сөздер мен суреттерді пайдалана отырып, сөйлем, постер құрастырады.
|
Сөздік қор
|
Ғарыш, аспан, күн, жұлдыз
|
Құндылықтарды дарыту
|
Еңбек және шығармашылық.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика, астраномия пәнімен байланыс
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Аспан әлемі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
5 минут
|
Балалармен амандасамын. «Квест» әдісі арқылы топқа бөлемін.
«Жүректен-жүрекке» тренингін өткіземін (Оқушылар қолындағы затты бір-біріне беру арқылы жақсы тілектер тілейді).
Үй тапсырмасын тексеремін.
Сабақтың мақсатымен таныстырамын
|
|
Сабақ басы
30-минут
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер жайлы сурет көрсетемін. Ой шақыру сұрақтарын қоямын: — Балалар, бұлар кімдер деп ойлайсыңдар?
Сөздікпен жұмыс. Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады.
Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 3-тапсырманы орындатады.
Айтылым. Мәтін бойынша екі топқа 2 сұрақтан беремін.
Айтылым. Іmektep сайтынан ғарыш туралы филім көрсетемін. Филім бойынша ия жоқ, артығын тап ойындарын ойнайды.(топ басшыларының жарысы)
5. Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 8-тапсырманы беремін. Лепті сөйлем, сұраулы сөйлем жасайды.
Сергіту сәті. Би « қ ы з ы л гүлім – ай »
Бекіту: Аспан әлемін зерттеген ғалымдар туралы тірек сөздер мен суреттер беремін. Постер жасайды.
Үйге тапсырма: 55-бет, 11-тапсырма
|
Интерактивті тақта, слайдтар, тақырыпқа қатысты альбомдар, буклеттер, парақшалар.
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Формативті бағалау. Әрбір тапсырмадан соң жұлдызша беріп отырамын. Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауларына байланысты берген жұлдызшаларды санайды. Қай топта жұлдызша көп болса сол топ жеңіске жетеді.
Рефлексия: Күн шапақтарын таратамын, балалар сабақтан алған әсерлерін жазып тақтаға іледі
|
Күннің суреті, түрлі-түсті стикерлер
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:
Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше жауап бере алады.
|
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау
|