Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Тексерілді:
Мектеп: №59 мектеп-гимназия
|
Күні: 25.01.2020ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Канашева Альбина
|
Сынып: 8«в»
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя»
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Бауыржан Момышұлының «Ұшқан ұя» повесімен танысу, талдау жүйесін, кейіпкерлермен жұмысты еске түсіру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы: мәтіндегі көтерілген мәселені болжайды,жұмыс жасай алады.
Көпшілігі: Мәліметтерді салыстырады,өңдейді.
Кейбірі: Берілген шығарманы оқи отыра, идеясын, ерекшелігін, басқа шығармамен ұқсастығын салыстыру.
|
Бағалау критерийлері
|
Тақырып бойынша талдау жасайды.
Ойларын ортаға салады.
Диалог құрастыра алады.
Жинақы мәтін құрастырады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Тарих
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Тақырыпқа қатысты көрнекті құралдарды пайдалану.
|
Бастапқы білім
|
Бауыржан Момышұлының өмірі, шығармашылығы жайлы мәлімет.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу,оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал
Үй тапсырмасын тексеру.
Композициялық талдау.
|
ОӘК материалдары
|
Сабақтың ортасы
|
Сергіту сәті
4-тапсырма
Шығарманың идеясы мен тақырыбы
5-тапсырма
Шығармадағы тура және жанама мінездеу арқылы жасалған көркем бейнелерге тоқталу.
6-тапсырма
Автор ойы? Не себепті автор өткен шақта сөйлейді?
Кестені толтыр. Автордың атасына, әжесіне, әкесіне, анасына деген көзқарастарын білдіретін сөйлем жаз.
АТАСЫ
ӘЖЕСІ АВТОР
ӘКЕСІ
АНАСЫ
|
АКТ
|
- S – strong – Кейіпкерлердің мықты жақтары
- W – weak – Кейіпкерлердің әлсіз жақтары
- O – opportunities - Кейіпкерлердің мүмкіндіктері
- T – threats – Кейіпкерлерге қатысты қауіп-қатер
|
ОӘК материалдары
|
Дескриптор
... Мәтінді түсініп оқиды
... Ақпаратпен толықтырады
... Диалог құрастырады.
... Мәтін құрастырып жазады.
|
|
Сабақтың соңы
|
«INSERT» әдісі бойынша сабақты қортындыла.
Үйге тапсырма: 7-тапсырма, 124 бет
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
ЕБҚ
|
«Жалғасын тап» сергіту сәті
Сөйлемнің басы жазылған парақшаларды оқушыларға таратады, олар ойды жалғастырып сөйлемді толықтырып айтады. Бұл әдісті жаңа сабақты бекітуге немесе үй тапсырмасын сұрауға да пайдалануға болады.
|
ОӘК материалдары
|
Достарыңызбен бөлісу: |