Сабақ тақырыбы: Бейнені монтаждау



бет1/2
Дата04.10.2022
өлшемі75,5 Kb.
#151650
түріСабақ
  1   2

Қысқа мерзімді жоспар





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10.1B Бейне контент құру

Мектеп: "Алмаз орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы" КММ

Күні: 06.10

Мұғалімнің есімі: Табылды А.А

Сынып:10

Қатысқандар
саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бейнені монтаждау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.2.1 бейне түсіру мен бейне монтаждаудың жалпы ережелерін ұстану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар түсініктерді түсіндіре алады:

Көбісі:

  • Бейнежазбаларды дұрыс дыбыс жолдары арқылы жасай алады

  • Кейбір оқушылар сыныптастарына көмектесе алады.

Бағалау критерийлері

Толық түсіндіреді "Бейне түсіруді"
Толық түсіндіреді "Бейне монтаждауды"
Толық түсіндіреді Уақыт аралықтарына бөлуді"
Толық түсіндіреді " Біріктіруді"

Тілдік мақсаттар



Оқушылар келесі терминдерді қолдана алады:
“Бейне түсіру”, “Бейне монтаждаудың”, “Уақыт аралықтарына бөлу”,“ Біріктіру”.
Пайдалы сөйлемнің басы:
Бейнені монтаждау үшін ...

Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру және инновацияға негізделген экономикалық өсім

Бұған дейін меңгерілген білім



Бейне монтаждау бағдарламалары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың басы
0-3 минут
3-10 минут

Тақтаға «монтаж» сөзі бар бұлт түрінде плакат жасау
Сұрақтар:
• Бейне монтаж деген не?
• Бұрын бейнені өзгертіп көрдіңізбе?
• Бейне монтаж кезінде қандай құрылғылар қолданылады?

Сөздікті жазып алу


Мұғалім бейне монтаждаудың негізгі ұғымдарын түсіндіреді:
Бейне файлдарды өзгертуді бастамас бұрын кейбір зерттеулерді жүргізу керек.

  • Қандай бейнелерді өзгерткіңіз келеді?

  • Бағдарламалық қамтамасыз ету қандай мүмкіндіктерді қамтамасыз етуі керек?

  • Менің компьютерім видео деректермен жұмыс істей ме?

Монтаждау жоспарымен таныстыру

Плакат

Сабақтың ортасы
10-30 минут

1 тапсырма
Жеке тапсырма
• Бірінші бейнені көріңіз және дайын үлгілерді қосып көріңіз.
• сіздің компьютеріңізден (немесе қазір көріп отырған бейнеңізді) «Video Movavi Editor» бағдарламасына пайдалана аласыз.
• Нәтижесін мұғалімге көрсетіңіз.
Мұғалім нұсқаулығы:
Сыныпта бейнені пайдалану қарқындылық пен шеберлікті өзгерте алады. Сіз қолданатын сегменттер тым ұзақ болмауы керек. Фильмнің бірнеше минуты тіл жұмысымен сүйемелденді, бір жарым сағат бұрын теледидарды мақсатсыз қарап отырғаннан әлдеқайда қызықты және тиімді болуы мүмкін.
Дескриптор:
Әрбір студент бейне не туралы айтқанын түсінуі керек;
Көптеген студенттер бейнедегі ең мәтіндік мазмұнды табу керек;
Кейбір студенттер бейнедегі барлық мәтіндік мазмұнды тауып, бейнеде не айтқанын түсіндіруі керек;




30-35 минут

2 тапсырма: Топтық жұмыс: Интернеттен әртүрлі бейнежазбаларды қарап, оларды бейнемонтаждау кезінде ережелердің сақталған-сақтал-мағандығы туралы ой бөлісіңдер.
Дескриптор:
Әр студент бейнелерді өңдеуді түсінуі керек;
Көптеген оқушылар видео-редакциялау мен дыбысты түсіну керек;
Кейбіреулер басқа топтарға көмектесе алады;






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет