Пәні:қазақ әдебиеті
|
Мектеп: №7 мектеп-лицейі
|
Күні:01.03.2022
|
Мұғалімнің аты-жөні: Еслямшин М. Н.
|
Сынып: 5 «б»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді.
Сенім арту
|
Сабақ мақсаттары
|
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу(5. Т/Ж3)
Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу(5.А/И1)
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Мінездеме, портрет, теңеу
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
айдай сұлу, ақша бет, ат жақты, ашық жүзді, екі иығына екі кісі мінгендей.
Талқылауға арналған сұрақтар:
Біз Бердібек Соқпақбаевтың қандай повесімен таныстық?
«Менің атым – Қожа» повесі бұрын қалай аталған?
Негізгі басты кейіпкер кім?
|
Бағалау критерийлері
|
Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне талдау жасайды
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы
|
Пәнаралық байланыстар
|
Қазақ тілі
|
АКТ қолдану дағдылары
|
суреттер
|
Бастапқы білім
|
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесі туралы біледі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурс-тар
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Оқушыларды түгендеу
Үй жұмысын тексеру
1-тапсырма
1- тапсырма.
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтаңыз және образын суреттеп сипаттаңыз.
Кейіпкердің портреті мен іс – әрекеті
|
Бұл кім?
|
Кейіпкердің образын өз сөзіңмен суреттеп сипаттаңыз.
|
Ох, менің шашым! Қаттылығы, қайраттылығы шошқаның қылшығынан бір кем емес.
|
|
|
Ал бойымды біреулер орта бойлы дейді. Әжем болса, әкең тәрізді сұңғақ боласың дейді.
|
|
|
Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүрген қу, сабақ үстінде сыбырлап –сыпсыңдағыш.
|
|
|
2- тапсырма
Мәтін мазмұнына сәйкес берілген ойды ары қарай жалғастырындар
№
|
Мәтін мазмұны
|
1
|
Әжесі Қожаны ұзын бойлы болады деп ойлайды, себебі.... .
|
2
|
Қожа аты – жөнін айтып, содан соң сырт бейнесін сипаттауға көшті, себебі.... .
|
3
|
Қожа әкесінің қандай адам екенін білмейді, өйткені.... .
|
4
|
Қожа әжесінің «Тәмпіш неме» деген сөзімен келіседі, себебі.... .
|
Дескриптор
Үзінділердің қай кейіпкергеқатысты екенін анықтайды
Кейіпкердің образын өз сөзімен сипаттайды.
Берілген ойды жалғастырады
Үйге тапсырма: қожа мен диалог құру.
Рефлексия: «Білім ағашы»
|
суреттер
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Қожа – түбі адам болатын бала
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
бас бармақ
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
алпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|