Сабақ тақырыбы Дүниежүзі халқының діни және этникалық құрамы Құндылықтар



Дата07.02.2022
өлшемі19,17 Kb.
#91025
түріСабақ
Байланысты:
География пәнінен сабақ жоспары


География пәнінен сабақ жоспары
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні: Жакупов О.Т.
Сынып: 7 сыныптар
Қатысушылар саны:
Қатыспаушылар саны:
Сабақ тақырыбы
Дүниежүзі халқының діни және этникалық құрамы
Құндылықтар
География пәнінен функционалды сауаттылығын арттыру, бірлесе әрекет жасау
Оқу мақсаты
Дүниежүзі халқының этникалық және діни құрамын анықтау
Географиялық дерек көздерімен жұмыс істеу (карта, сызба, мәтін, графикалық материалдар)

Сабақтың мақсаты
Халықтың этникалық, діни құрамын білу;
Күтілетін нәтиже
Оқушылар халықтың діни, этникалық, нәсілдік құрамы бойынша топтастырып, картадан тараған аймақтарын көрсете алады;
Тілдік міндет
Халық, тығыздық, сирек және тығыз қоныстану, жер бедері, климат, нәсіл, дін, демографиялық саясат терминдерін қолданады; халықтың құрамына жазбаша сипаттама бере алады;
Сабақ әдісі:
Сұрақ-жауап, суреттермен жұмыс, лекциялық материалдармен жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс
Құрал-жабдықтар:
Суреттер, видео, интерактивті тақта, интернет ресурстары, атлас, карта
ОБ сілтеме: Геодемография
Дағдылар
Жетістік критерийлері
Білу және түсіну:
Қолдану:
Халықтың этникалық, діни құрамын біледі;

Жоғары/ төмен дәрежелі сұрақтарды құрастыра алады; жауап бере алады; тірек- сызба (кластер) құрастыра алады;


Жоспарланған уақыт
Жоспарланған іс-шаралар

Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
1.Сәлемдесу
2.Балаларды түгендеу.
Ой қозғау
«Миға шабуыл»
Сөздерді топтастыру:
Ислам, қытай, будда, этнос, дін, христиан, католик, үндістер, қостілділік, иудаизм, православие, конфуций, тіл, шаманизм
(сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын анықтау; жетістік критерийлерін құру)
Білімді меңгеру
Мәтінмен жұмыс
Тапсырма № 1
-Мәтінді оқып шығып, оны кодтаңыз:
«ν» -егер сіздің оқып отырғаныңыз, сіздің білгеніңізбен сәйкес келсе немесе сіз білемін деп ойлағандай болса мәтіннің шетіне «ˠ» белгісін қойыңыз.
«-» - егер оқып отырған ақпарат сіз білген ақпаратпен сәйкес келмесе немесе басқаша болса, онда «-» белгісін қоясыз.
«+»- егер алынған ақпарат,сіз үшін жаңа , бұрын естімеген болса, «+» белгісін қоясыз.
«?» - егер ақпарат сізді таңқалдырса немесе осы тақырып бойынша тереңірек білгіңіз келсе «?» белгісін қоясыз.
(2-3 оқушыдан мәтін бойынша қандай белгілер қойғанын сұрау)
Тапсырма № 2
Мәтін бойынша жұппен сұрақтар құрастырыңыз
Сұрақтар құрастыруға арналған нұсқаулық:
Төмен дәрежелі сұрақтар саны- 2
Жуан сұрақтар саны- 2
Сұрақтар құрастырғанда Интернет желісіндегі карталарды пайдалану

(сұрақтарды екі жұп бір- біріне қойып, жауап беру)



Тапсырма № 3
Мәтін бойынша кластер (тірек сызба) құрастырыңыз.
Х АЛЫҚ

Бағалау (өзін- өзі бағалау; бағалау парағы арқылы)

Рефлексия


Сабақтан меңгерген бір факт (стикерге жазып жапсырады)


Т

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет