Сабақ Тақырыбы: Есту мүшесінің құрылысы мен қызметі



Дата21.07.2017
өлшемі0,85 Mb.
#21382
түріСабақ
Жаратылыстану-математика пәндері мұғалімдерінің аудандық олимпиадасы

Ашық сабақ


Тақырыбы: Есту мүшесінің құрылысы мен қызметі


Биология пәнінің мұғалімі

Өткізген: Ибраева Қ.Ж.
2016-2017оқу жылы

Күні: 11.11.2016ж Сыныбы: 8

Пәні: Биология Пән мұғалімі: Ибраева Қамарсұлу Жұмабайқызы

Сабақтың тақырыбы: Есту мүшесінің құрылысы мен қызметі Сабақтың мақсаты: Адам өміріндегі есту қабілетінің маңызы, есту анализаторының қызметі,есту гигиенасы туралы түсінік беру. Сабақтың нәтиже: Оқушылардың ой-өрісі кеңейеді, танымдық белсенділігі артады, өз бетінше білім алу, саралау, қорытынды жасауға үйренеді, белсенді тыңдайды. Әдіс-тәсілдері: ББҮ тұртіп алу стратегиясы, миға шабуыл, семантикалық карта, Сілтеме: Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық биология 8-сынып Е.Очкур, Л.Аманжолова, Р.Жұмабаева, интернет желісі, ресурстар, бейне жазба, кесте, сызба.



Сабақ

кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Күтілетін

Нәтиже

Бағалау

1.

Ұйымдастыру

1мин

Оқушылармен сәлемдесу;

Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;

Жағымды психологиялық ахуал туғызу;

Топ ережесін құру.



Оқушылар жақсы қасиеттерін айтады.Оқу құрал жабдықтарын дайындайды.

.


Оқушының сабаққа деген ынтасы артады




2

Үй тапсырмасы

5мин

Семантикалық карта



Көздің құрылысы мен қызметі


Ия

Жоқ

1

Көздің мүшелеріне: қас, қабақ, кірпік, көз жас бездері жатады







2

Тамырлы қабықта қантамырлар жоқ








3

Көзді тек қана қосымша мүшелері құрайды








4

Көз алмасының артқы қабырғасында көздің тор қабығы (сетчатка )орналаспайды








5

Көз алмасының пішіні оның 2/3 бас сүйектегі көз шарасымен қоршалған








6

Көз алмасы 3 қабықтан тұрады








7

Көрудің басқа кемістігі –сығырлық, жақыннан көрмеушілік











Оқушылар ия, жоқ сұрақтарына жауап береді.

Оқушы өз мүмкіндіктеріне қарай тапсырма орындайды.

Топ басшысы бағалайды.

Барлығы-7

Дұрысы- 1 балдан


3

Жаңа сабақ

15мин


«Миға шабуыл» әдісі

Оқушылардың көңілін жаңа сабаққа аудару үшін

(бейнеролик көрсету) , сыни сұрақ қою.

Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын айтады.


Оқушыларды 3 топқа бөлу (сыртқы,ортаңғы, ішкі)
Постер құру

I.Сыртқы құлақ Құлақтың құрылысы

II.Орта құлақ Құлақтың қызметі

III Ішкі құлақ Құлақтың гигиенасы


Суретпен жұмыс

Аттарын ретімен орналастыр





Топта талқылай отырып,өз ойларын постерге түсіріп,қорғайды

Бақылаушы топтар арқылы білімдерін толықтырады.

Оқушылар топ болып бірлесе жұмыс атқарады.


Оқушылар жеке өз бетімен ойланады,проблемалардың шешімін табу құзіреттілігі дамиды, тыңдайды.Постермен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.


Бағалау парағы

Топ басшысы бағалайды.



4

Бекіту

5-7мин

INSERT (түртіп алу стратегиясы).

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім













Ойларын жүйелейді. Түртіп алу әдісін толтырып орындайды

Талқылау дағдылары дамиды.

Бағалау парағы

Топ басшысы бағалайды.



5

Бағалау

1мин

Топ басшыларының топ оқушыларын бағалау парағы негізінде оқушыларды бағалау

Топ басшысы қорытындылайды

Бағалауды үйренеді.




6


Рефлексия


2мин


Сабақты талқылап қорытындылайды

Кері байланыс





Ойларын жүйелейді,қорытындылайды,

кері байланыс жасайды.










7



Үйге тапсырма

1мин


§19 Есту мүшесінің құрылысы мен қызметі

Зертханалық жұмысты орындау.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады









Каталог: omirbaev -> files
files -> Ұстаз болу жүректің ұлылығы
files -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі маңҒыстау облысы, ТҮПҚараған ауданы форт-шевченко қаласы е.ӨМірбаев атындағы орта мектебі тақырыбы: «Қазақ ертегілерінің ТӘрбиелік мәНІ»
files -> Тақырыбы: «Менің отбасым-менің байлығым»
files -> Тақырыбы. «Еңбектің наны тәтті » Мақсаты
files -> Сабақтың тақырыбы: Бірмүшені көпмүшеге көбейту. Жалпы мақсаты
files -> Сабақ жоспары Тақырыбы:
files -> Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу
files -> Сабақтың тақырыбы: Мәтін және оның түрлері. Сілтеме: Оқулық,электронды оқулық
files -> Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы Форт-Шевченко қаласы Есбол Өмірбаев атындағы орта мектебі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет