Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән мұғалімі:
Күні : 15.05.15ж.
Пән: математика
Сынып: 3
Сабақ тақырыбы: Геометриялық шамалар
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың шамалар және олардың өлшем бірліктері туралы білімдерін қорыту
Оқу нәтижесі: Оқушылар шамалар және олардың өлшем бірліктері туралы білімдерін қорытады. Оқушылар периметр, аудан және көлемді табу амалдарын қорытады
Оқыту әдістері: «Ғажайып алаңы», «Шындық детекторы», «2 жұлдыз,1 тілек»
Барлық оқушылармен (А,В,С) жұмыс: Электронды оқулық тапсырмалары. Деңгейлік тапсырмалар
Сабақ барысы:
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Қажетті ресурстар, қолданылатын құралдар
|
Кіріспе
10 мин
Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін тексеру.
Сабақтың ұраны: Біз бәрін де білеміз
Білмесек ізденеміз.
Үйренеміз,талпынамыз,
Мақсатымызға жетеміз!
Психологиялық дайындық. Аффирмация – өзін-өзі сендіру.
Үй тапсырамасын пысықтау.
«Ғажайып алаңы» тәсілімен сұрақтарға жауап алу.
|
Оқушылар геометриялық фигуралар
арқылы 4 топқа бөлінеді.
Оқушылар өздерін жақсы жақсы жақтарын айтып, өздерін сендіреді.
Оқушыларда ойынға қатысып, сұрақтарға жауап беріп, өз сыйлықтарын алады.
|
геометриялық фигуралар, слайдтар, интербелсенді тақта.
|
Негізгі бөлім 25 мин
Мағынаны тану.
|
Оқулықпен жұмыс жүргізеді. Мұғалім тапсырма беріп, бағыт, бағдар беріп, қадағалайды.
|
Топтық тапсырма.
тобы.
№1. Тіктөртбұрыш пішіндес жер телімінің ұзындығы 52 м, бұл оның енінен 15 м-ге артық. Жер телімінің периметрін табады. Осы жерді сыммен 3 рет айналдыра қоршап шықса, қанша метр сым қажет болады? 5 рет айналдырса ше? Сұрақтарына жауап іздейді.
тобы.
№2. Ауданы белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен ені қандай? Мүмкін болатын нұсқаларды жазады.
Периметрі белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен ені қандай? Мүмкін болатын нұсқаларды жазады.
тобы.
№3. Фигуралардың аудандарын есеп табады.
тобы.
№4. Ұзындығы 52 мм, ал ені одан 21 мм қысқа тіктөртбұрыш сызады. Осы тіктөртбұрыштың периметрін табады. Оны сантиметрмен, миллиметрмен өрнектейді.
Әрбір топ жұмыстарын қорғайды. Топтар бірі-бірін «2 жұлдыз,1 тілек» арқылы бағалайды.
|
Электронды оқулық
Оқулық.
Постер, маркер
|
3 мин
|
«Шындық детекторы» әдісімен тапсырма береді.
|
Топта тапсырманы талқылап, жалғанын анықтайды.
|
Слайд
|
Сергіту сәті 1мин
|
«Тек түсін ғана оқы» слайдын көрсетеді.
|
Оқып, күліп, сергіп алады
|
Слайд
|
Қорытынды
6 мин
Ойтолғаныс.
|
Текшелер салынған қорапты көрсетіп, қорапқа сыятын ең көп текшелер санын анықтауды тапсырады.
Үйге тапсырмаға 163 беттегі №5,6,7 мысалдарды қалай орындау керектігін түсіндіреді.
|
Оқушылар суретке қарап, текшелер санын есептеп табады.
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Кері байланысты стикарлерде жазады.
|
Текшелер
Күнделік
|
Сабақтан кейінгі кері байланыс
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |