Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.3В: Қысқаша көбейту формулалары
Күні:
|
Мектеп: Қ.Рысқұлбеков
|
Мұғалімнің аты-жөні: Медетбаева Э.С
|
Сынып: 7 «ә,б»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Қысқаша көбейту формуллардың көмегімен өрнектерді түрлендіру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар
қысқаша көбейту формулаларын біледі
Көпшілік оқушылар:
Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады
Кейбір оқушылар:
Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, есептер құрастырады
|
Бағалау критерийлері
|
Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын біледі.
Екі өрнектің қосындысының немес айырымының квадратын табу формуласын біледі.
Формулаларды қолдана отырып, практикалық мазмұнды есептерді шығара алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
, формуласының математикалық оқылуын ауызша тұжырымдай біледі;
Лексика және терминология:
-Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын
- Екі өрнектің қосындысының квадраты ;
- Екі өрнектің айырмасының квадраты;
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Презентация слайдтары,
|
Алдыңғы білім
|
Көпмүшені көпмүшеге көбейту
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу
Ұқсас мүшелерді біріктіру
Таңбалардың өзгеру ерекшеліктері
|
Оқыту әдістері
|
«Формулалар сөйлейді», «Ұшқыр ой», «Математикалық лото», Деңгейлік тапсырмалар
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Жеке жұмыс
8 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.«Формулалар сөйлейді» бөлімінде Дұрыс формуланы табу ұсынылады және математикалық тілде ережені айту
Дескриптор
1.Дұрыс формуланы таба алады.
2.Ережесін айта алады.
|
Интербелсенді тақта
формулалар
|
|