Пәні: Музыка. 4 сынып
Сабақ тақырыбы: Жез аспаптар қашан пайда болды.
Сабақтың мақсаты
1. Музыкалық аспаптардың ерекшеліктерімен таныстыру.
2.Музыкалық шығармаларды тындай білуге тәрбиелеу.
3.Ән айту қабілеттерін дамыту.
Сабақ түрі: Аралас
Сабақ көрнекілігі: суреттер, плакат,портрет.
ТҚЖ: Баян,ғаламтор.
Сабақ әдістері: Түсіндіру, хормен ән салу.әңгіме.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, құрал-жабдықтарын түгендеу.
Назарларын сабаққа аудару.Сабақтың мақсат-міндетін қою.
2.Үй тапсырмасын сұрау. Оркестрдегі үрлемелі аспаптар. 3. Жаңа тақырып түсіндіру: Негізінен жезден (валторна, тромбон, труба, т.б.) жасалған үрлемелі музыкалық аспаптар болып бөлінеді. Олардың жетілдірілген түрлері (труба, тромбон, кларнет,саксофон, т.б.) үрлемелі музыкалық аспаптар оркестрінде, кейбір түрлері симфониялық және халық аспаптар оркестрінде қолданылады. Симфониялық оркестрдің құрамындағы аспаптардың әрқайсысы оркестрде өзгеше үн береді. Симфониялық оркестрдің ағаш үрмелі аспаптар тобына флейта, гобой, кларнет, фагот,кіреді.Бұл аспаптарды ұстауына және дыбыс шығаруына қарай екі түрге бөледі.Флейта аспабын ауызға қарай көлденең, ал гобой , кларнет, фагот аспаптарын тік ұстайды
Тромбонтуба
труба
3.Музыка тындау: Шопен «Прелюдия» Үрлемелі Жез аспаптар ұрыс сәттерімен жеңіс қуанышын корсетеді.
4.Жаңа ән үйрету: «Алтын адам ». үйрету.Әннің интонациясына мән берген зор:Әсіресе ноталық интервалдарға ерекше назар аудару керек.
5.Қорытынды сұрақтар: Бағалау,
6.Үйге тапсырма беру: «Алтын адам ». Сөзін жаттау. Жез аспаптар қашан пайда болды. Жез аспаптар қашан пайда болды.
Жидебаева Мариям Биржановна
№267 орта мектептің музыка пәні мұғалімі
Қызылорда қаласы
Достарыңызбен бөлісу: |