Сабақтың тақырыбы: Әбу Насыр әл- фараби Бөлім бойынша жиынтық бағалау Күні: Мұғалімнің аты



Дата13.12.2021
өлшемі30,41 Kb.
#99973
түріСабақ
Байланысты:
04.03.2020. дүниетану қмж — копия


Сабақ: Дүниетану

Мектеп: «Болашақ»

Сабақтың тақырыбы:

Әбу Насыр әл- Фараби

Бөлім бойынша жиынтық бағалау

Күні:

Мұғалімнің аты:

Сынып: 3 «Б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.3.4.1 - Әл- Фарабидің ғылымның дамуына қосқан үлесі туралы

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Әл- Фараби жайлы бірнеше аңыз-әңгімелер жинақтайды;



Тапсырмаларды топтық , жеке , жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындап тұжырым жасайды;

Бағалау критерийлері

1.Әл- Фарабидің ғылымның дамуына қосқан үлесі туралы әңгімелейді;

2.Әл-Фараби қандай ғылымдарды зерттейтінін анықтайды;



Тілдік мақсат


Тілдік дағдылар: тыңдалым, айтылым, жазылым, оқылым

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Сендер қандай ғалымдарды білесіңдер?

  2. Не себепті Әл- Фарабиді «Екінші ұстаз» дейді?

  3. Ғұлама ғалымға қандай сұрақ қояр едің?

Алдыңғы оқу

Ежелгі адамдардың қндірістік шаруашылыққа өтуі.

Ишара

Басбармақ жоғары қарай – түсіндім; Басбармақ көлденең қарай- мен түсінгендеймін; Басбармақ төмен қарай – көмек қажет, түсінбедім.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз

жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)



Ресурстар

Басы

Менің бүгінгі сабақ та сендерге тілерім ұшқыр ой, ойларыңа саналы сөз тілеймін.



Топқа бөлу:

«Молекула» әдісі арқылы


Дескриптор:

1.Әбу Насыр әл-Фараби айналысқан ғылымдар жайлы анықтайды;

2. Әбу Насыр әл-Фараби мәліметтер жинақтайды;

3.Бірін-бірі толықтырады,бағалайды.

Кері байланыс: «Басбармақ»

ҚБ « Жұлдызшалар»




«Молекула» әдісі



Ортасы

2-тапсырма: ЖЖ «Анықта»


Ғылымның мақсаты – табиғаттың тылсым жағдайлары мен құпияларын ашу


Дескриптор:

1.Өлең жолдарын түсініп оқиды;

2.Әл-Фраби қандай ғалымдарды зерттегенін анықтайды;

3.Бірін-бірі тыңдап толықтырады,бағалайды.

Кері байланыс: «Басбармақ»

ҚБ «Жұлдызшалар»


Видео материал

3-тапсырма: «Сұрақ – жауап» СЖ

1.Әбу Насыр әл- Фараби кім?

2.Әбу Насыр әл- Фараби өмірі жайлы әңгімеле.

3.Алғашқы білімін қай қалада,қандай тілде алды?

4. Отырар қаласы жайлы нені білесің?

5.Әбу Насыр әл- Фараби өлеңдерінің негізгі тақырыбы.

6. Әбу Насыр әл-Фараби қай жылдары өмір сүрді?

7. Әл-Фарабидің толық аты-жөні.

Дескриптор:

1.Не себепті Әл-Фарабиді «Екінші ұстаз» атанғанын анықтайды;

2.Сұраққа жауап береді;

3.Бір-бірін тыңдап ,толықтырады.

Кері байланыс «Басбармақ»

ҚБ «Жұлдызшалар»



Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары.

Іс-қимылмен көрсетеді



Соңы

Үй тапсырмасы: 69-70 б оқу
Кері байланыс: «Бағдаршам»әдісі

Бағдаршам әдісі стикерлер

Қосымша мәліметтер

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Қабілетті оқушыға қосымша тапсырмалар беремін.

Барлық оқушылар орындай алады:Теңдік, теңсіздіктерді жазуды,оқуды біледі;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: ТЖ,ЖЖ,ӨЖ тапсырмаларды орындайды;

Кейбір оқушылар орындай алады: Тапсырманы орындап тұжырым жасайды.


Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша, житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.

Пәнаралық байланыс – өмір қауіпсіздік негізі. Құндылықтармен байланыс:

Рухани – жаңғыру бағдарламасы:

«Бәсекеге қабілеттілік» ,

«Сананың ашықтығы»

(тәрбие элементі)


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?



Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет