Сабақ тақырыбы К. Ахметова «Қазағым менің» өлеңі Сыныбы 5-сынып



Дата08.07.2017
өлшемі49,17 Kb.
#20876
түріСабақ
Үздік сабақ» республикалық байқауына қатысушы тіркеу формасы

 


Тегі Аты Әкесінің аты

Елгонова Гулсим Нурмаханқызы

Ұйымы, лауазымы

«Т.Бигелдинов атындағы №16 жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі

Үй мекен-жайы (индекс, көше, село/қала/аудан, облыс)

Әбікәрім Рысбеков көшесі н\з

Оңтүстік Қазақстан облысы, Түркістан қаласы



Бағыты

Тілдік бағыт бойынша үздік сабақ

Сабақ тақырыбы

К.Ахметова «Қазағым менің» өлеңі

Сыныбы

5-сынып

Аты-жөні: Елгонова Гулсим Нурмаханқызы

5-СЫНЫП САБАҚ АТАУЫ: К.Ахметова «Қазағым менің» өлеңі

Ұйымның атауы: «Т.Бигелдинов атындағы №16 жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Облыс, аудан, ауыл: Оңтүстік Қазақстан облысы, Түркістан қаласы
Сабақтың тақырыбы: Күләш Ахметова «Қазағым менің» өлеңі

Сабақтың мақсаты: Күләш Ахметова шығармасы арқылы ұлтымыздың ұлылығын тану

А) білімділігі: оқушыларға ақын Күләш Ахметованың өмірі, шығармашылығы туралы кең көлемде мәлімет беру,өлеңнің негізгі идеясы туған жерді сүю,қадірлеу екендігін ұғындыра отырып,оқушылардың өз Отанына деген мақтаныш сезімдерін туғызу,білім алуға талаптандыру.

Ә) дамытушылығы: оқушылардың шығармашылық қиялын,жүйелі ойлау қабілетін,сөздік қорын молайтып,тіл байлығын дамыту.

Б) тәрбиелілігі:    оқушыларды патриоттық тәрбиеге баулу.Туған жерін,елін сүюге, табиғат әсемдігін таныта және қорғай білуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:
- Күләш Ахметованың өмірі мен шығармашылығын біледі, мәлімет бере алады.
- «Қазағым менің» өлеңнің негізгі идеясын түсінеді, өмірмен байланыстыра алады.
- өз ұлтының ерекшелігін дәріптеп, оны мақтан ете алады.
Көрнекіліктер: стикерлер, слайд, интерактивті тақта

Оқыту формасы, техн, әдістер. АКТ, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Жас ерекшелігін ескеріп оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, ЖИГСО стратегиясы.

Сабақтың кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

2 минут

Оқушылармен сәлемдесемін, сабаққа қатысымын бақылаймын.

Психологиялық хал-ахуалды реттеймін.

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастырамын.

Топтастыру. Өлең шумақтары арқылы




Мұғаліммен сәлемдеседі.

Сынып оқушылары топқа бөлінеді

«Батыр» халық

«Қонақжай» халық

«Өнерлі» халық


Негізгі бөлім

5 минут
3 минут.

10 минут

5 минут

2 минут

3 минут

6 минут

4 минут

2 минут

3 минут

«Елін сүйгеннің еңсесі биік»

(сахналық қойылым)



Жаңа сабақ (бейнеролик көрсету)

К.Ахметованың өмірі мен шығармашылығын түсідіру

«Сен қазақсың» өлеңін тыңдату

Топтық жұмыс жасату
Қазақ халқының бойындағы асыл қасиеттер бойынша ойларын жүйелеу.

«Батыр» халық тобына тапсырма



  1. Қазақ халқының бойындағы батырлық қасиеттерді анықтап, дәлелді пікір келтіру.

«Өнерлі» халық

  1. Қазақ халқының бойындағы өнерлілік қасиеттерді анықтап, дәлелді пікір келтіру.

«Қонақжай» халық

  1. Қазақ халқының бойындағы қонақжайлылық қасиеттерді анықтап, дәлелді пікір келтіру.

Сергіту сәті


Көшбасшылар сайысы


ЖИГСО стратегиясы

Қазақ елі

Елорда


Елбасы
«Менің Қазақстаным» тақырыбында шағын өлеңдер құрастыру

Оңай және қиын сұрақтар

Рефлексия. Кері байланыс

Бағалау. Үйге тапсырма беру


Оқушылар үй тапсырмасы бойынша қорытынды жасайды. Сөйлеу мәнері мен өзін-өзі басқаруға дағдыланады

Топқа бөлінеді


К.Ахметованың өмірі мен шығармашылығы жайлы мәлімет алады
«Қазағым менің» өлеңін мәнерлеп оқиды, тақырыбы мен идеясын ашады.
Оқушылар топтық жұмысты өздеріне берілген тапсырма бойынша топ болып талқылайды

Көшбасшылар өлеңге композициялық талдау жасайды.

Оқушылар екі сөйлемнен тұратын мәтін құрастырады.

Оқушылар ойын жүйелі жеткізуге талпынады. Шығармашылықпен жұмыс жүргізеді


Оқушылар сабақ барысындағы алған білімдері негізінде екі оңай екі күрделі сұрақ дайындайды.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет