Сабақ тақырыбы: Калькулятор жады Мұғалімнің аты-жөні: Жунисова Г. А. Күні: 05. 04. 2017 Қатысқандар: 20



Дата21.07.2017
өлшемі28,37 Kb.
#21800
түріСабақ
Сабақ жоспары

Сабақ тақырыбы: Калькулятор жады

Мұғалімнің аты-жөні: Жунисова Г.А.

Күні:05.04.2017

Қатысқандар:20

Сынып:5

Қатыспағандар: 1

Оқу мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Калькулятор туралы түсінік алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: калькулятор қандай режимде жұмыс жасай алатыны жайлы мәлімет алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: инженерлік режимде қалай жұмыс істей алады,және оны қарапайым түріне айналдыруы жайлы компьютерде көрсете алады.

Алдыңғы оқу:

Калькулятор қосымшасы не үшін керек.

Жұмыс үстеліндегі калькулятор программасының жарлығын қандай тәсілдермен құруға болады.

Backspace→

CE→


C→ мына батырмаларды басуға қандай пернелер сәйкес келеді?


Жоспар:







Жоспарланған уақыт есебі:

Жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Басы

5 мин


Шаттық шеңбері.

Балаларды шеңбер жасауға шақырамыз:

-Біздің шеңберіміздің көлемі қандай қандай болады?

-Ол неге ұқсайды?

-Ендеше біз шар сияқты шеңберімізді үрлеп, үлкен шеңбер жасайық. Қәне,бәріміз бірдей үрлейік.

-Жақсы, енді «Деніміз с ау болсын!» деп өз-өзімізді емдейк.

-Олай болса, «Сиқырлы айна» деген ойын ойнаймыз.

Шарты: Балалар кезектесіп айнаға қарап тұрып өз-өздеріне тілек айтады.

-Бүгінгі күніміз жақсы болсын, татулықпен, достықпен бәріміз сабақ барысында бір-бірімізге тек жақсы көңіл сыйлайық.

Топқа бөлу: Карапайым және инженерлік калькулятор болып екі топқа бөлінеді.

Ребусты шеше отырып,бүгінгі өтетін тақырыпты ашады.«Калькулятор жады»

Шешілген сөзді жаңа тақырыпты дәптерге жазады.






Ортасы:

35 мин


Тапсырмалар:

1.Ақпараттық диктант.

Бос орынға керекті сөздерді қою керек:

Калькулятор Стандартты программасы _______________ақпаратты өңдеуге арналған қосымшалардың бірі.Жүйеде калькулятордың екі түрі бар:__________және _________

Калькуляторды іске қосу үшін, мына тізбекті орындаймыз: ___________Все программы

Стандартные __________.Егер калькулятор бірінші рет қосылса, онда __________калькулятор шығады.

2.Тақтада берілген есептерді компьютерде орындап, шығарады.Оқушылар калькуляторда орындап, тақтаға жазады.Интерактивті тақтадағы жауаппен тексереді.

Есепті шешіп дәптерге орындайды:

5-2:2=4

12+3:2=13.5



15-(2+5)=8

6*7:(5-2)=14

3.Сәйкестендіру

Тақтаға ілінген калькулятордың батырмаларын сәйкестендіру.Әр топтан бір оқушы шығып ретімен сәйкестендіреді.






Сергіту сәті:

3 мин








Соңы:

2 мин


Кері байланыс: Бас бармақ әдісі бойынша оқушылар сабақты қалай түсінгендерін көрсетеді




Үй тапсырмасы:

Калькулятор жадын оқу. Принтер,сканер, құлақтық бағаларды калькулятормен есептеп жалпы сомасын шығарып келу.




Бағалау







Каталог: uploads -> doc -> 06cc
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
06cc -> Сабақтың тақырыбы: Шығыс шынары Әзиза Нұрмаханова Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет