Сабақ тақырыбы: Коммуникативті дағдыларды қалыптастырудың тиімді әдіс-тәсілдері



Дата22.08.2017
өлшемі36,47 Kb.
#24307
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар


Күні: 05.05.2017ж

Сабақ тақырыбы: Коммуникативті дағдыларды қалыптастырудың тиімді әдіс-тәсілдері.

Мақсаты: Әлімдік өркениетке сай сапалы білім беруді ұйымдастыру жолдарын қарастыруда оқушылардың коммуникативті білім дағдыларын дамытудағы әдіс-тәсілдермен таныстыру, талқылау, пікір алмасу.

Оқу нәтижесі: Мұғалімдер оқушылардың коммуникативті білім дағдыларын дамытудағы әдіс-тәсілдермен танысады, талқылайды, пікір алмасады.

Оқыту әдістері: «Кел, танысайық» әдісі, «» әдісі «Бес саусақ», «БББ»

Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңдері

Коучинг сабақтың барысы

Қажетті ресурстар, қолданыла тын құралдар

Кіріспе

«Кел танысайық!» тренинг




Коуч нұсқауы:

Коучинг сабақтың тақырыбы, мақсаты және міндетімен таныстырады.
Адамдар саған қандай
қарым-қатынаста болатынын
қаласаң, сен де
оларға сондай қатынаста бол!

«Кел, танысайық» әдісі бойынша мұғалімдер бір-бірімен танысады, берілген сөйлемді жалғастырады.

Мысалы: Мен есімім ________! Мен білімдімін, оның есесіне .... .
Коуч: Біз қандай сөйлеу әрекетінің түрлерін пайдаландық?



http://bilimdiler.kz/ kembrij/14342-dialogtik-okytu-kouching.html

Таныстырылым



Коуч нұсқауы: Ендеше, бүгінгі қолданатын әр бір термин сөздермен танысып шығайық.

Коммуникативті дағдылар дегеніміз не?



Коммуникативтік - бұл тілге, сөйлеуге қатысты алғашқы мағанасы «қарым-қатынас», тіл арқылы түнісу, пікірлесу;

Әдістің тәсілден айырмашылығы бар ма?



Әдіс , метод — көздеген мақсатқа жетудің тәсілі, тәртіпке келтірген қызмет жүйесі.

Тәсіл – ол бір әдістің ішіндегі одан гөрі майдарақ, одан гөрі нақтылау келетін іс жүргізу амалы. Тәсіл әдістің көмекші құралы қызметін атқарады.

«Әдепті әдепсізден үйрен!»





Негізгі бөлім

Таныстырылым

Коуч нұсқауы:

«Амантай Төлеген ұлының сәлемдеме» өлеңі есіттіріледі. Бұл өлең «Сократтық зерттеу» әдісі арқылы ашылады.

«Сократтық зерттеу» әдісінің ұйымдастыру жолы, мақсаты, сипаттамасы мұғалімдерге түсіндіріледі.

Екі топ ортасында үлкен әулет өкілдерінің балалық шақтарымен қазіргі балалардың айырмашылығы жақтаулары керек. Ал, үшінші топ олардың әңгіме-дебаттарын бақылайды.

Коуч нұсқауы: Сіздер

«Ыммен көрсет» әдісі және «Оған дейін» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

«Ыммен көрсет» әдісінің нұсқауы: Топта берілген тапсырманы бірге талқылайсыздар.

Критерий:1. Артістік қабілеті

2.Тапрырлығы

3.Регламенттіі сақталуы



Коуч нұсқауы:

«Бумеранг» әдісі тақырыпты меңгеруіңізға қаншалықты көмектесті.


Коуч нұсқауы:

"Таста-да, таңда! " әдісі арқылы жазылым дағдысын қалыптастыру ушін жұмыс жүргізіледі.

Сұрақтар:

Осы көріністен қандай ой түйдіңіздер?


Тақырып бойынша талқыланған тақырыптағы қандай түйінді идеяларды қарастырдыңыздар?

Бұл әдіс осы тақырыпты меңгеруге қаншалықты көмектесті?

Осы әдісті өз тәжірибеңізде қалай бейімдейсіз?

Осы әдісті мұғалімдермен жұмыс тәжірибеңізде қалай кіріктіресіз?


" Өзін-өзі бағалау және өзара бағалау" презентация

(http://national strategies. standards. dcsf.gov.uk /node/18700)


Қорытынды



«Фуршет» әдісі арқылы коучинг сабаққа қортынды жасалады.
Коуч нұсқауы:

Жаңа тақырыбының критерийлеріндегі игергеніңізді анықтаңыздар


Коуч нұсқауы:
«Бес саусақ» бағалау техникасы арқылы кері байланыс бересіздер.

Тақырып бойынша екі қиналатын нәрсені анықтаңыздар. Осындағы қиындықты шешуді бірлесіп қарастырамыз

Сіздер өз сабақтарыңыздан кейін кері байланыс аласыздар ма?

Осы бағалау техникасын өз тәжірибеңізде қалай бейімдейсіз?



Осы бағалау техникасы мұғалімдермен жұмыс тәжірибеңізде қалай кіріктіресіз?




Сабақтан кейінгі кері байланыс

«Конверттер»

Үйлестірме материал


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет