Сабақ тақырыбы Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру Cабақтың түрі Білімді қолдану сабағы



Дата07.02.2022
өлшемі48,85 Kb.
#95838
түріСабақ
Байланысты:
21.10 8-сынып


Сабақтың жоспары

Қысқа мерзімді жоспар: 8.1А: Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер

Мектеп: Ступинка негізгі мектебі

Күні: 21.10.2020

Мұғалімнің аты жөні: Шамбилова А.Т.

Сынып: 8

Қатысқандардың саны:

Сабақ тақырыбы

Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру

Cабақтың түрі

Білімді қолдану сабағы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.5
құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;



Сабақ мақсаттары

Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау

Бағалау критерийлері




Дағдылар

Бағалау критерийлері

Білім және түсіну

Квадрат түбірдің қасиеттерін біледі

Қолдану

Квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып өрнектерді түрлендіреді




Тілдік мақсаттар

Оқушылар иррационалдық өрнектердің түрлендіруін талқылайды.
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Квадрат түбір, қосындының түбірі/айырманың түбірі және түбірдің қосындысы / айырмасы, санның квадратының түбірі, иррационал өрнек,түбірасты өрнек, түйіндес өрнек

  • Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Өрнекті көбейткіштерге жіктейік.
Жақшаны ашайық.
Бөлшекті ортақ бөлімге келтірейік.
Бөлшектің алымы мен бөлімін ... көбейтейік.
Бөлшектің алымы/бөліміндегі иррационалдықтан құтылу үшін ... керек.
Бөлшекті ... қысқартайық.

Құндылықтарды дарыту

Өзара сыйластық, коммуниикативті дағдылар, академиялық шыншылдық құндылықтары оқушылардың іс әрекеті арқылы жүзеге асады.

Пәнаралық байланыстар

Физика сабақтарында есептерді шығаруда, формулалармен жұмыс істеуде квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру дағдылары қажет.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақтаны қолдану

Бастапқы білім



Оқушылар квадрат түбірдің қасиеттерін біледі, көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығаруды, көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алуды біледі,квадрат түбірі бар өрнектер үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады, бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылта алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

12 мин


1. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Шешу үшгілері бойынша үй тапсырмасын тексеру, үй тапсырмасы бойынша сұрақтарды талқылау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау.


2. Ауызша санау
1. Есепте
а) ә) б) в) г) ғ) е)
2. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылт:
а) б)
3. Өрнекті ықшамда:

.



Презентация Слайд 1-2

Шағын-тақталар, маркерлер


Слайд 3-5

Сабақтың ортасы
23 мин



3. Карточкалар бойынша жұмыс.
На столе учителя разложены карточки с заданиями. На доске записана таблица в две строки: в первой строке номер задания, во второй будут записаны имена учащихся, выполнивших это задание.
Учащийся выбирает любую карточку, выполняет задание в тетради, затем подходит к учителю, чтобы представить ему решение. Если решение записано верно, то ученик записывает свое имя на доске в соответствующем столбце, он проверяет решение следующего ученика. Если есть ошибки или недочеты, ученик должен исправить их. Таким образом работы всех учащихся будут формативно оценены.

Мұғалімнің үстелінде тапсырмалары бар карточкалар қойылған. Тақтада екі жолды кесте жазылады: бірінші жолда тапсырманың нөмірі, екіншісі - бұл тапсырманы орындаған оқушының аты.


Оқушы кез-келген карточканы таңдап, дәптерінде тапсырманы орындайды, сосын мұғалімге шешімін ұсынады. Егер шешімі дұрыс болса, оқушының аты тиісті бағанда жазылады, ол басқа оқушылардың шешімін тексереді. Егер қателіктер немесе кемшіліктер бар болса, тексеруші оларды түзетуі керек. Осылайша, барлық оқушылардың жұмысы формативті бағаланатын болады.
Тапсырмалар:
Өрнекті ықшамда:



60+


, где



(
Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылайды, олардың жауаптарын тыңдайды, олардың жұмысының сапасы туралы ескертулер жасайды. Келесі сабақта үй тапсырмасын тексерген соң, мұғалім әрбір оқушыны формативті бағалай алады.

Қосымша 1





Сабақтың соңы
3 мин
2 мин

Сабақты қорытындылау.
Оқушыларға «Квадрат түбір» сөз тіркесімен мүмкін болатын барлық ассоциацияларды құрастыруды ұсынуға болады. Мұғалім жауаптарды тақтаға жазады. Осы ассоциацияларды қолдана отырып, мұғалім сабақты қорытындылайды.


Үй тапсырмасы
Мұғалім үй тапсырмасымен карточкаларды таратады, түсініктемелер береді.

Қосымша 2




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Өздік жұмыс барысында оқушылар сыныптастарынан кеңес алуына болады.

Оқушылар сыныптастарының жұмысының дұрыстығын бағалайды, оны жетілдіру үшін конструктивті пікірлер айтады.

Кабинет сабақтың басында желдетілген. Сабақтың ортасында сергіту жасауға болады

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың мақсаты/ оқытудың мақсаты шынайы болды ма?
Барлық оқушылар оқытудың мақсатына қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неліктен?
Сабақта деңгейлеп оқыту дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдерді сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Осы бөлімді сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы бағалау


Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?
1:
2:
Сабақты жетілдіруге не көмектесе алады (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?
1:


2:
Сабақ туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы сабақта не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет